Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę zwykłą – 19.07.2020 r.

1. Dziś rozpoczynamy XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, inicjatywa Komisji Episkopatu do spraw Misji, to czas modlitwy w intencji kierowców i misjonarzy oraz możliwość wsparcia dzieła misyjnego dofinansowującego zakup środków transportu dla misjonarzy. Zbiórka odbędzie się w przyszłą niedzielę po mszach świętych.
  2. W tym tygodniu przypada: w środę święto św. Marii Magdaleny, w czwartek święto św. Brygidy patronki Europy, w piątek wspomnienie św. Kingi dziewicy w sobotę święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa.
  3. W najbliższy poniedziałek w małym kościółku o godz.: 9:00 będzie sprawowana msza święta.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodników: Niedziela i Gość Niedzielny.
  5. W czasie wakacji nie zapominajmy o modlitwie, niedzielnej mszy św. i o naszej chrześcijańskiej postawie. Pamiętajmy także o odpowiednich strojach udając się do kościoła.
  6. W dzisiejszą niedzielę o godz. 9:30 mszę świętą odprawi w naszym kościele w Kostrzynie i o 11:00 w Dąbroszynie, nowo wyświęcony ks. Miłosz Paszkiewicz pochodzący z Kostrzyna z parafii Matki Bożej Rokitniańskiej i po mszy udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.
  7. W czasie wakacyjnym porządek mszy świętych niedzielnych jest następujący: w Kostrzynie
    o 7:00, 9:30, 12:30, 18:00 i 20:00. W Dąbroszynie o godz. 11.00.
  8. Spowiedź w czasie wakacji w dni powszednie od poniedziałku do soboty 20 minut przed mszą świętą poranną i wieczorną.
  9. W sobotę swoje imieniny obchodzi rezydujący w naszej parafii ks. Krzysztof Jaworski – pamiętajmy o nim w tym dniu w naszych modlitwach.
  10. Poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa odbędzie się w następną niedzielę 26 lipca po mszy świętej w Kostrzynie o godz.: 12:30 i w Dąbroszynie o godz.: 11:00.
  11. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa nie odbędzie się Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górą w tradycyjnej formie, zachęcamy do pielgrzymowania duchowego, w naszej kaplicy adoracji, w dniach od 30 lipca do 12 sierpnia o 20:30 zapraszamy na różaniec i Apel Jasnogórski szczególnie ogarniający dzieło pielgrzymkowe i wszystkie intencje pielgrzymów.
  12. Nasza parafialna grupa pielgrzymkowa – Tęczowa „Przymierze z Bogiem” w łączności z innymi grupami gorzowskimi wyruszy w tym roku wyjątkowo na dwie jednodniowe pielgrzymki piesze: w dniu 1 sierpnia o godz.: 7:30 z placu katedralnego w Gorzowie do Skwierzyny, gdzie zakończy się o godz.: 18:00 mszą świętą oraz: 8 sierpnia z o godz.: 7:30 z Kostrzyna z parafii N.M.P Matki Kościoła przez Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Górzycy, gdzie o 12:00 będzie odprawiona msza święta, Żabice i Czarnów do parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Słońsku, gdzie zakończy się pielgrzymowanie Apelem Jasnogórskim około godziny 19:00. Więcej informacji i zapisy (koniecznie do dnia poprzedzającego wyjście grupy)  w sekretariacie pielgrzymkowym u Urszuli Wieliczko nr tel.: 534 292 244.
  13. Dziękujemy za wszelką życzliwość i ofiary składane na rzecz parafii. Dziękujemy paniom za sprzątanie kościoła. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego, w szczególności pamiętamy w modlitwie o wszystkich Jubilatach i Solenizantach bieżącego tygodnia.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę zwykłą – 19.07.2020 r.