Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę zwykłą 18.07.2021

1. Dziś rozpoczynamy XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, inicjatywa Komisji Episkopatu do spraw Misji, to czas modlitwy w intencji kierowców i misjonarzy oraz możliwość wsparcia dzieła misyjnego dofinansowującego zakup środków transportu dla misjonarzy. Zbiórka odbędzie się w przyszłą niedzielę po mszach świętych.
  2. Odpowiadając na Apel Przewodniczącego KEP, w ramach solidarności z cierpiącymi, dzisiaj po mszach świętych odbędzie się zbiórka na osoby, które ucierpiały w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii.
  3. W tym tygodniu przypada: w czwartek święto św. Marii Magdaleny, w piątek święto św. Brygidy patronki Europy, w sobotę wspomnienie św. Kingi dziewicy.
  4. Tradycyjnie 25 lipca wspominamy św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, z racji że wspomnienie w tym roku przypada w niedzielę nie ma obchodów liturgicznych tego patrona, jednak w przyszłą niedzielę poświecimy pojazdy i pobłogosławimy kierowców po mszach świętych: w Kostrzynie o 12:30, a w Dąbroszynie o 11:00.
  5. Zachęcamy do lektury i nabywania tygodników katolickich „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”
  6. W czasie wakacji nie zapominajmy o modlitwie, niedzielnej mszy św. i o naszej chrześcijańskiej postawie. Pamiętajmy także o odpowiednich strojach udając się do kościoła. A także o konieczności zakrywania w kościele ust i nosa maseczką.
  7. Spowiedź w czasie wakacji w dni powszednie od poniedziałku do soboty 20 minut przed mszą świętą poranną i wieczorną.
  8. W okresie wakacyjnym w Kostrzynie w niedzielę msze św. o godz. 7.00, 9.30, 12.30, 18.00 i 20.00; a w Dąbroszynie o godz. 11.00.
  9. W przyszłą niedzielę swoje imieniny obchodzi rezydujący w naszej parafii ks. Krzysztof Jaworski – pamiętajmy o nim w tym dniu w naszych modlitwach.
  10. W przyszłą niedzielę odwiedzi nas Ojciec Misjonarz Oblat z Gorzowa, wygłosi Słowo i będzie rozprowadzał kalendarze misyjne.
  11. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje kandydatów do kapłaństwa
    po maturze. Kandydaci zgłaszają się osobiście w seminarium w Gorzowie Wlkp.
  12. 39 Piesza Pielgrzymka Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej odbędzie się w dniach
    od 31. 07. do 12. 08. 2021 r. Rozpoczęcie pielgrzymki: Gorzów Wlkp. Zapisy do 20. 07. br., na internetowej stronie pielgrzymkowej: pielgrzymkagorzowska.diecezjazg.pl.
  13. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i dobrodziejów, za przebywających na urlopach i wakacjach, szczególnie za dzieci i młodzież.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę zwykłą 18.07.2021