Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę zwykłą 11.07.2021

1. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek wspomnienie obowiązkowe św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu B i M, we wtorek Świętych pustelników Andrzeja Świerada
    i Benedykta, w czwartek św. Bonawentury B i DK w piątek NMP z Góry Karmel.
  2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, można nabywać: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  3. 13 lipca we wtorek zapraszamy na dzień Fatimski rozpoczęcie wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godzinie 17:20 i Nabożeństwem Różańcowym – o poprowadzenie prosimy Grupy Modlitewne parafii, o godz.: 18:00 Eucharystia, a po niej procesja Fatimska wokół kościoła.
  4. W tym tygodniu we wtorek kancelaria parafialna czynna wyjątkowo od 16:00 do 17:00.
  5. Spowiedź w czasie wakacji w dni powszednie od poniedziałku do soboty 20 minut przed mszą świętą poranną i wieczorną.
  6. W okresie wakacyjnym w Kostrzynie w niedzielę i święta msze św. o godz. 7.00, 9.30, 12.30, 18.00 i 20.00; a w Dąbroszynie o godz. 11.00.
  7. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje kandydatów do kapłaństwa
    po maturze. Kandydaci zgłaszają się osobiście w seminarium w Gorzowie Wlkp.
  8. Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze prowadzi nabór
    na studia magisterskie z teologii katolickiej w trybie popołudniowym (wykłady
    od poniedziałku do czwartku) dla posiadających egzamin maturalny – dla świeckich oraz osób zakonnych – bez względu na wiek kandydata. Studia są bezpłatne. Szczegóły na stronie internetowej zgora.pl.
  9. 39 Piesza Pielgrzymka Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej odbędzie się w dniach
    od 31. 07. do 12. 08. 2021 r. Rozpoczęcie pielgrzymki: Gorzów Wlkp. Zapisy do 20. 07. br., na internetowej stronie pielgrzymkowej: diecezjazg.pl.
  10. W dniu 7 sierpnia br. (sobota) w Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu odbędzie się Diecezjalny Dzień Skupienia dla  Parafialnych Zespołów Caritas. Organizatorzy proszą o zgłaszanie chęci uczestnictwa do 5 sierpnia pod numerem tel. 600 990 394, lub e-mail: sgrzyb@caritas.pl.
  11. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i dobrodziejów, za przebywających na urlopach, za dzieci i młodzież przebywających na wakacjach.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę zwykłą 11.07.2021