Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę zwykłą – 09. 08. 2020

1. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Wawrzyńca Diak i M., we wtorek św. Klary dz., w piątek św. Maksymiliana Marii Kolbego Kapł. i M., w sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w przyszłą niedzielę imieniny Ks. Bpa Stefana Regmunta.
  2. Rozprowadzamy prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  3. W kościółku – kaplicy odbywa się codziennie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na Różaniec o godz. 20.30 uczestników Pieszej Pielgrzymki.
  4. W okresie wakacyjnym w Kostrzynie w niedzielę Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 12.30, 18.00 i 20.00. W Dąbroszynie w czasie wakacji Msza św. tylko o godz. 11.00. Spowiedź w dni powszednie od poniedziałku do soboty 20 minut przed mszą świętą poranną i wieczorną.
  5. W czasie wakacji nie zapominajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i o naszej chrześcijańskiej postawie. Prosimy rodziców o posyłanie dzieci na Mszę św.
  6. W kościołach nadal obowiązuje wiernych nakaz zakrywania ust i nosa podczas nabożeństw religijnych, oraz zachęta do przyjmowania Komunii św. na rękę.
  7. W dzisiejszą niedzielę ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na KUL i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.
  8. W czwartek przypada rocznica Objawień w Fatimie i Dzień Fatimski. Msza św. o godz. 18.00, po Mszy św. Różaniec Fatimski i procesja wokół kościoła.
  9. W sobotę przypada Uroczystość Wniebowzięcia N. M. P. – jedno z największych świąt maryjnych. Na Mszach św. będzie poświecenie ziół, kwiatów i plonów z naszych pól i działek. Uroczystość Wniebowzięcia NMP jest świętem obowiązkowym. Msze św. w Kostrzynie o godz. 7.00; 9,30; 12.30; 16.00 – ślubna i o godz. 18.00. W Dąbroszynie Msza św. o godz. 11.00
  10. W sobotę 15 sierpnia przypada 100 – na Rocznica Cudu nad Wisłą, rocznica Zwycięskiej Bitwy Warszawskiej nad wojskami bolszewickimi. W sobotę przypada też Święto Wojska Polskiego. Na Mszach św. będziemy dziękować za dar cudownej obrony Warszawy w 1920 r. i będziemy się modlić w intencji Ojczyzny i w obronie Wiary Katolickiej w Polsce.
  11. Z racji 100 Rocznicy Cudu na Wisłą, w piątek po Mszy św. wieczornej Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godz. 22.00. Będziemy się modlić w intencji Ojczyzny. Prosimy grupy modlitewne do prowadzenia i udziału w Adoracji
  12. W uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia br. w Rokitnie odbędą się diecezjalne dożynki. Zachęcamy do udziału w dożynkach.
  13. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Ks. Bp Tadeusz Lityński ustanowi nowe Sanktuarium w Paradyżu pw. Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich.
  14. Zgodnie z zaleceniem KEP miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości.
  15. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła i za ofiary składane na kościół. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Solenizantom i udającym się na wakacje życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę zwykłą – 09. 08. 2020