Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę zwykłą – 07. 08. 2022

1. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Dominika, we wtorek św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein – Patronki Europy, w środę św. Wawrzyńca diak. i M., w czwartek św. Klary dz.
  2. W okresie wakacyjnym w Kostrzynie w niedzielę i święta Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 12.30, 18.00 i dodatkowa o godz. 20.00. Dzieci przychodzą na Mszę św. na godz. 12.30 lub na inną godzinę. W Dąbroszynie w czasie wakacji Msza św. tylko o godz. 11.00
  3. Trwa czas wakacyjny dla dzieci, młodzieży a także dorosłych. W czasie wakacji nie zapominajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i o naszej chrześcijańskiej postawie.
  4. Dzisiaj przypada I niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
  5. W przyszłą niedzielę ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na KUL i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.
  6. Jak wiemy, 28 czerwca Ojciec Święty Franciszek mianował ks. kan. Adriana Puta, proboszcza parafii konkatedralnej pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze biskupem pomocniczym diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Święcenia biskupie ks. kan. Adrian Put otrzyma w zielonogórskiej konkatedrze w sobotę 13 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem abp. Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolskiego w Polsce. Transmisję z uroczystości przeprowadzi TVP 3 Gorzów Wielkopolski. Polecajmy biskupa nominata w naszych modlitwach, aby głosząc słowo Boże, udzielając sakramentów świętych i posługując w miłości owocnie towarzyszył ludowi Bożemu naszej diecezji.
  7. Miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości i abstynencji. W tym miesiącu nie spożywamy napojów alkoholowych i innych nie częstujemy alkoholem.
  8. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje kandydatów do kapłaństwa po maturze. Kandydaci zgłaszają się osobiście w seminarium. Dokładne informacje można uzyskać u księży i w biurze parafialnym.
  9. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.
  10. 15 sierpnia w Rokitnie odbędą się tradycyjne dożynki diecezjalne obchodzone w tym roku pod hasłem: „Aby wszyscy byli jedno” (sługa Boży bp Wilhelm Pluta). Rozpoczęcie o godz. 10.30 modlitwą różańcową, a następnie czas świadectwa przybliżający historię pieszych pielgrzymek rolników. Od godz. 10.30 okazja do spowiedzi, a o godz. 12.00 uroczysta Suma odpustowa pod przewodnictwem bp. Adriana Puta. Obchodom towarzyszyć będzie Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa. Przewidziano również strefę relaksu dla dzieci i rodziców.
  11. Prowadzone są zapisy na Podyplomowe 2 letnie studia teologiczno – katechetyczne. Wykłady odbywają się w soboty w Zielonej Górze. Dają uprawnienia do prowadzenia katechizacji na wszystkich poziomach. Dokładne informacje na plakacie.
  12. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  13. W sobotę po Mszy św. wieczornej Różaniec Fatimski i Procesja wokół kościoła
  14. .Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Dziękujemy za ofiary składane na remonty. Modlimy się w intencji ofiarodawców, dobrodziejów, Jubilatów, Solenizantów i przebywających na wakacjach i urlopach

.

Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę zwykłą – 07. 08. 2022