Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę w zwykłą – 11. 08. 2019

1. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Joanny Franciszki de Chantal zak., w środę św. Maksymiliana Marii Kolbego kpł. i M., w czwartek uroczystość Wniebowzięcia NMP, w piątek św. Stefana Węgierskiego – imieniny Ks. Bpa Seniora Stefana Regmunta, w sobotę św. Jacka.
  2. Dzisiaj na Mszach św. czytamy dekret powizytacyjny Ks. Bpa Ordynariusza Tadeusza Lityńskiego.
  3. W czasie wakacji nie zapominajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i o naszej chrześcijańskiej postawie.
  4. Jutro w poniedziałek Piesza Pielgrzymka Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej wchodzi na Jasną Górę i będzie uroczyste zakończenie Pielgrzymki. Również pielgrzymi z naszej parafii wchodzą na Jasną Górę.
  5. We wtorek przypada rocznica Objawień w Fatimie i Dzień Fatimski. Msza św. o godz. 18.00, po Mszy św. Różaniec fatimski i procesja wokół kościoła. Zaprawszy do licznego udziału.
  6. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny. W nich zamieszczone są informacje z zakończonej w Kostrzynie inicjatywy ewangelizacyjnej Przyjaciele Jezusa. W Gościu Niedzielnym jest też płyta z pieśniami patriotycznymi i religijnymi.
  7. W dzisiejszą niedzielę ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na KUL i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.
  8. W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia N. M. P. – jedno z największych świąt maryjnych. Na Mszach św. będzie poświecenie ziół, kwiatów i plonów z naszych pól i działek. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na wsparcie biednych kościołów w Diecezji. Uroczystość Wniebowzięcia NMP jest świętem obowiązkowym. Msze św. jak w każdą niedzielę.
  9. 15 sierpnia przypada Rocznica cudu nad Wisłą, rocznica cudownej obrony Warszawy w 1920 r. i zwycięstwa Wojska Polskiego nad wojskami bolszewickimi. W czwartek przypada też Święto Wojska Polskiego.
  10. W uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia br. w Rokitnie odbędą się diecezjalne dożynki. Zachęcamy do udziału w dożynkach.
  11. Przeżywamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości.
  12. Parafia Matki Bożej Rokitniańskiej w Kostrzynie nad Odrą organizuje dla emerytów, rencistów oraz dla wszystkich chętnych w dniach od 3 do 10 września wyjazd na odpoczynek w Międzyzdrojach. Koszt pobytu z noclegami, pełnym wyżywieniem oraz dojazdem autokarem w obie strony wynosi 550zł. Informacje po Mszy Św. w zakrystii lub w kancelarii parafii Matki Bożej Rokitniańskiej albo telefonicznie 795 – 282 – 181
  13. Dziękujemy za ofiary składane na remonty kościoła. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Wszystkim naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę w zwykłą – 11. 08. 2019