Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę zwykłą – 12. 07. 2020

1. W tym tygodniu przypada: jutro w poniedziałek św. Andrzeja Świerada i Benedykta pust.,oraz Rocznica Objawień Fatimskich, we wtorek św. Henryka, w środę św. Bonawentury DK, w czwartek NMP z Góry Karmel
  2. Rozprowadzamy prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  3. W kościółku – kaplicy odbywa się codziennie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. Trwa przygotowanie dorosłych do sakramentu Bierzmowania. Dzisiaj nauka przed bierzmowaniem w Nowinach Wielkich, o godz. 15.00 w salce katechetycznej, ul. Wiejska 32B, budynek w pobliżu kościoła. Przygotowanie trwa przez 5 niedziel.
  5. W okresie wakacyjnym w Kostrzynie w niedzielę i święta Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 12.30, 18.00 i 20.00. W Kostrzynie nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. W Dąbroszynie w czasie wakacji Msza św. tylko o godz. 11.00.
  6. Rozprowadzamy świece w cenie 15 zł.- pomoc dzieciom w Rwandzie.
  7. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje kandydatów po maturze do kapłaństwa. Zgłoszenia osobiście w Seminarium. Bliższych informacji udzielają księża.
  8. Również Zgromadzenie Sióstr Pasterek przyjmuje kandydatki do Zgromadzenia zakonnego. Bliższych informacji udziela siostra przełożona Rozariana.
  9. W czasie wakacji nie zapominajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i o naszej chrześcijańskiej postawie. Prosimy rodziców o posyłanie dzieci w niedzielę na Mszę św.
  10. W kościołach nadal obowiązuje wiernych nakaz zakrywania ust i nosa. Można to czynić przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy lub kasku ochronnego. Osoby, które ze względu na stan zdrowia nie mogą nosić maseczki, powinny zachowywać dystans społeczny.
  11. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła i za ofiary składane na kościół. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Solenizantom i udającym się na wakacje życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego

.

Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę zwykłą – 12. 07. 2020