Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę zwykłą – 04. 07. 2021

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
  2. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Marii Goretti, we wtorek bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, w czwartek św. Jana z Dukli.
  3. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  4. W czasie wakacji nie zapominajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i o naszej chrześcijańskiej postawie. Prosimy rodziców o posyłanie dzieci w niedzielę na Mszę św.
  5. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje kandydatów do kapłaństwa po maturze. Kandydaci zgłaszają się osobiście w seminarium w Gorzowie Wlkp. Dokładne informacje można uzyskać u księży, w biurze parafialnym i na stronie seminaryjnej.
  6. W czasie wakacyjnym, możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi 20 minut przed Mszą świętą.
  7. Od dzisiejszej niedzieli w okresie wakacyjnym w Kostrzynie w niedzielę i święta Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 12.30, 18.00 i 20.00. W Kostrzynie nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. Dzieci przychodzą na Mszę św. na godz. 12.30 lub na inną godzinę. W Dąbroszynie w czasie wakacji Msza św. tylko o godz. 11.00.
  8. Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie 12 września o godz. 12.00. Uroczystościom będzie przewodniczył kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, który w imieniu papieża publicznie ogłosi dekrety beatyfikacyjne.
  9. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele.
  10. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
  11. 39 Piesza Pielgrzymka Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej odbędzie się w dniach od 31. 07. do 12. 08. 2021 r. Rozpoczęcie pielgrzymki: Gorzów Wlkp., zakończenie Jasna Góra. Zapisy do 20. 07. br., na internetowej stronie pielgrzymkowej: pielgrzymkagorzowska.diecezjazg.pl Dokładne informacje na plakacie w gablotce i u ks. Piotra.
  12. „Przystanek Jezus” w tym roku odbędzie się w dniach od 26 lipca do 1 sierpnia w Makowicach koło Płotów w województwie zachodniopomorskim.
  13. W ostatnim czasie dokonano naprawy i konserwacji organów w naszym kościele parafialnym. Trwają prace przy remoncie i konserwacji elewacji przy kościółku – kaplicy. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i dobrodziejów, za przebywających na urlopach, za dzieci i młodzież przebywających na wakacjach.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę zwykłą – 04. 07. 2021