Aktualności i multimedia

Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę zwykłą – 03. 07. 2022

 1. Papież Franciszek mianował ks. Kan. Dra Adriana Puta, proboszcza parafii konkatedralnej w Zielonej Górze, biskupem pomocniczym diecezji zielonogórsko – gorzowskiej. Zachęcamy do modlitwy w intencji Bpa Nominata.
 2. W tym tygodniu przypada: dzisiaj św. Tomasza Ap., w poniedziałek św. Elżbiety Portugalskiej, we wtorek św. Marii Goretii Dz. i M., w środę bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, w piątek św. Jana z Dukli.
 3. Od dzisiejszej niedzieli w okresie wakacyjnym w Kostrzynie w niedzielę i święta Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 12.30, 18.00 i dodatkowa o godz. 20.00. W Kostrzynie nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. Dzieci przychodzą na Mszę św. na godz. 12.30 lub na inną godzinę. W Dąbroszynie w czasie wakacji Msza św. tylko o godz. 11.00, nie będzie Mszy św. o 8.00
 4. W czasie wakacji w dni powszednie spowiedź 20 min. przed Mszą św.
 5. Piotr odwiedzi chorych w sobotę 9 lipca od godz. 8.00
 6. Rozpoczął się czas wakacyjny dla dzieci, młodzieży a także dorosłych. W czasie wakacji nie zapominajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i o naszej chrześcijańskiej postawie. Prosimy rodziców o posyłanie dzieci w niedzielę na Mszę św.
 7. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje kandydatów do kapłaństwa po maturze. Kandydaci zgłaszają się osobiście w seminarium. Dokładne informacje można uzyskać u księży i w biurze parafialnym.
 8. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
 9. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
 10. Dzisiaj na Mszy świętej o godzinie 12:30 będziemy się modlić w intencji ks. Piotra z racji imienin, natomiast o godzinie 18:00 w intencji ks. Tomasza z racji imienin.
 11. Organizowana jest pielgrzymka liniami lotniczymi do Fatimy. Dokładne informacje na plakacie.
 12. Serdecznie zapraszamy 10 lipca na Piknik Wakacyjny ze św. Józefem w Dąbroszynie – spotkanie rodzinne przy kościele w Dąbroszynie, które rozpocznie się Uroczystą Mszą Świętą o godz. 11:00, po mszy wspólne biesiadowanie przy dobrym cieście, pierogach, grillu, muzyce, w dobrym towarzystwie. Dla dzieci zamki dmuchane, kącik dziecięcych atrakcji, prezentacja sprzętu strażackiego. W czasie pikniku będzie można wspomóc dzieło remontu Kościoła w Dąbroszynie, wylosować 55 calowy nowy telewizor i wiele innych ciekawych niespodzianek. Dochód w całości zostanie przeznaczony na prace remontowe w kościele w Dąbroszynie. Zachęcamy również do współpracy przy realizacji pikniku – osoby chcące pomóc prosimy o zgłoszenie się do Pani Małgorzaty Pałczyńskiej nr telefonu 506 080 840
 13. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Dziękujemy za ofiary składane na remonty. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego

.

Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę zwykłą – 03. 07. 2022