Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę w zwykłą – 07.07. 2019

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – Niedziela Adoracyjna po mszach świętych zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu.
  2. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek wspomnienie św. Jan z Dukli, w czwartek święto św. Benedykta – patrona Europy, będziemy się modlić za nasz kontynent, w piątek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu bpa i męcz., a w sobotę świętych pustelników Świerada i Benedykta.
  3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodników: Niedziela i Gość Niedzielny.
  4. 13 lipca w sobotę zapraszamy na procesję Fatimską wokół kościoła, rozpoczęcie mszą świętą o godz.: 18:00.
  5. W czasie wakacji nie zapominajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i o naszej chrześcijańskiej postawie. Pamiętajmy także o odpowiednich strojach udając się do kościoła.
  6. Burmistrz miasta Kostrzyna nad Odrą pan dr Andrzej Kunt wraz z współpracownikami zaprasza w dzisiejszą niedzielę 7 lipca na „Polsko – niemiecki rodzinny piknik ekologiczny” w kostrzyńskim Parku Miejskim. Organizatorzy przewidują wiele atrakcji dla najmłodszych ale przede wszystkim dla rodzin.
  7. Parafia p.w. Matki Bożej Rokitniańskiej ostatni tydzień prowadzi akcję, zbierania na recykling wszelkiego niepotrzebnego lub zużytego sprzętu RTV i AGD czyli tzw. elektro-śmieci. Niepotrzebny już sprzęt prosimy o dostarczenie na plebanię parafii Matki Bożej Rokitniańskiej przy ul. Jana Pawła II 52 przez cały tydzień codziennie od poniedziałku do soboty od godz. 10.00 do 18.00. Poza tymi godzinami tel. kontaktowy 795-282-181.
  8. Zachęcamy do odwiedzenia po mszy świętej sekretariatu pielgrzymkowego pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, który znajduje się na placu przy kościele. Można tam wyrazić wolę zostania duchowym pielgrzymem, wsparcia dzieła pielgrzymkowego oraz złożenia intencji, w których pielgrzymi będą się modlić podczas różańca i koronki na pielgrzymim szlaku, zamówić mszę świętą oraz zadeklarować swoją obecność na pielgrzymce pieszej.
  9. Nasza parafia organizuje autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę, wyjazd 11 sierpnia godz.: 20:30 a powrót z Częstochowy 13 sierpnia około 6:00 rano. Koszt pielgrzymki 130 zł. Więcej informacji na plakacie, zapisy w sekretariacie pielgrzymkowym. W związku z koniecznością zamówienia transportu prosimy o jak najszybsze zadeklarowanie swojej obecności.
  10. W czasie wakacyjnym porządek mszy świętych niedzielnych jest następujący: w Kostrzynie o 7:00, 9:30, 12:30, 18:00 i 20:00. W Dąbroszynie o godz. 11.00.
  11. Spowiedź w czasie wakacji w dni powszednie od poniedziałku do soboty 20 minut przed mszą świętą poranną i wieczorną.
  12. Dziękujemy za wszelką życzliwość i ofiary składane na remonty. Dziękujemy paniom za sprzątanie kościoła. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego, w szczególności pamiętamy w modlitwie o wszystkich Jubilatach i Solenizantach bieżącego tygodnia.

Duszpasterze Parafii

Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę w zwykłą – 07.07. 2019