Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę zwykłą – 28. 06. 2020

1. W tym tygodniu przypada: jutro w poniedziałek św. Apostołów Piotra i Pawła, w piątek św. Tomasza Ap., w sobotę św. Elżbiety Portugalskiej.
  2. Jutro w św. Piotra i Pawła ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na Świętopietrze. Jutro Msze św. w Kostrzynie o godz. 7.00 i 18.00 oraz w Dąbroszynie o godz. 17.00
  3. W miesiącu czerwcu odprawiamy nabożeństwo do NSPJ po Mszy św. wieczornej.
  4. Rozprowadzamy prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  5. W kościółku – kaplicy odbywa się codziennie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00. Prosimy grupy modlitewne do prowadzenia Adoracji.
  7. W Dąbroszynie spowiedź w piątek o godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.30
  8. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Straży Honorowej.
  9. W sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 6.15
  10. W każdą niedzielę odprawiamy dodatkową Mszę św. o godz. 20.00
  11. Dzisiaj w Dąbroszynie tylko jedna Msza święta o godzinie 11:00.
  12. Dzisiaj o godz. 11.00 jest I Komunia św. dla grupki dzieci ze SP Nr 4
  13. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzamy na prośbę zainteresowanych. Prosimy zgłaszać adresy chorych także stale odwiedzanych. Odwiedziny w sobotę.
  14. Trwa przygotowanie dorosłych do sakramentu Bierzmowania. Dzisiaj nauka przed bierzmowaniem w Nowinach Wielkich, o godz. 15.00 w salce katechetycznej, ul. Wiejska 32B, budynek w pobliżu kościoła. Przygotowanie trwa przez 5 niedziel.
  15. Od przyszłej niedzieli w okresie wakacyjnym w Kostrzynie w niedzielę i święta Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 12.30, 18.00 i 20.00. W Kostrzynie nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. W Dąbroszynie w czasie wakacji Msza św. tylko o godz. 11.00.
  16. Rozprowadzamy świece Wielkanocne w cenie 15 zł.- pomoc dzieciom w Rwandzie.
  17. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje kandydatów do kapłaństwa.
  18. Zapraszamy także szczególnie nauczycieli, ale nie tylko, na tegoroczny nabór na dwuletnie studia podyplomowe teologiczno-katechetyczne.
  19. Dzisiaj o godz. 12.30 w parafii MB Rokitniańskiej w Kostrzynie ks. neoprezbiter Miłosz Paszkiewicz odprawia Mszę św. prymicyjną.
  20. Jutro imieniny obchodzi ks. Piotr. Dzisiaj o godz. 12.30 Msza św. imieninowa.
  21. W kościołach nadal obowiązuje wiernych nakaz zakrywania ust i nosa. Można to czynić przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy lub kasku ochronnego. Osoby, które ze względu na stan zdrowia nie mogą nosić maseczki, powinny zachowywać dystans społeczny.
  22. W związku z panującymi obostrzeniami Piesze Pielgrzymki naszej diecezji, nie mogą się odbyć w dotychczasowej formie. Pierwszą z nich jest pielgrzymka organizowana przez Duszpasterstwo Rolników. Na 2 lipca jest zaproszenie do Otynia, na Mszę o godz. 10.00, rozpoczynającą duchowe pielgrzymowanie.
  23. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła i za ofiary składane na kościół. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Solenizantom i udającym się na wakacje życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę zwykłą – 28. 06. 2020