Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę w zwykłą – 30. 06. 2019

1. W tym tygodniu przypada: w środę św. Tomasza Apostoła, w sobotę bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.
  2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00. Spowiedź w czwartek od godziny 17:30 a w piątek od godz. 17:00. W Dąbroszynie spowiedź w piątek od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.30
  3. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 6.15
  4. W sobotę ks. Piotr odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. Ks. prob. i ks. Stanisław odwiedzą w I sobotę sierpnia.
  5. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje kandydatów do kapłaństwa po maturze. Kandydaci zgłaszają się osobiście w seminarium. Dokładne informacje można uzyskać u księży i w biurze parafialnym.
  6. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
  7. 30 lipca 2019 r. z naszej parafii wyruszy kolejny raz pod przewodnictwem ks. Piotra Grupa Tęczowa pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę po mszach świętych w sekretariacie pielgrzymkowym można zapisać się na pielgrzymkę, uzyskać informacje dotyczące pielgrzymki, złożyć dar serca na rzecz dzieła pielgrzymkowego – osobom, które złożą ofiarę – cegiełkę w wysokości 20 zł chcielibyśmy  podziękować szczególnie poprzez ofiarowanie torby pielgrzyma lub kubka albo koszulki pielgrzymkowej. W sekretariacie pielgrzymkowym można złożyć również intencje w których pielgrzymi będą się modlić podczas pielgrzymki, intencje mszalne, które zostaną odprawione podczas pielgrzymki, a także zadeklarować swoje towarzyszenie pielgrzymom jako duchowy pielgrzym.
  8. Nasza Parafia organizuje również autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę osób, które nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce, a chcą powitać pieszych pielgrzymów naszej parafii wchodzących na Jasną Górę i spędzić dzień w Sanktuarium Jasnogórskim. Wyjazd będzie 11 sierpnia godz.: 20:30 a powrót z Częstochowy 13 sierpnia około 6:00 rano.  Koszt pielgrzymki 130 zł, zapisy u ks. Piotra do 7 lipca. W związku z koniecznością zamówienia transportu prosimy o jak najszybsze zadeklarowanie swojej obecności w sekretariacie pielgrzymkowym.
  9. Od przyszłej dzisiejszej niedzieli na czas wakacyjny wprowadźmy w Kostrzynie dodatkową Mszę św. w niedzielę i święta o godz. 20.00. W czasie wakacyjnym nie będzie w Kostrzynie w niedzielę i święta Mszy św. o godz. 11.00. W Dąbroszynie w czasie wakacji będzie w niedzielę Msza św. tylko o godz. 11.00, nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
  10. Od dzisiejszej niedzieli w Dąbroszynie następuje porządek wakacyjny Mszy świętych, w niedzielę będzie sprawowana tylko Msza święta o godz. 11:00.
  11. W czasie wakacyjnym w dni powszednie od poniedziałku do soboty spowiedź 20 min. przed Mszą św.
  12. Wiele dzieci i młodzieży udaje się na kolonie letnie, obozy i zgrupowania dla sportowców. Prosimy, by rodzice zaopatrzyli swoje dzieci w specjalne pisma do dyrekcji i wychowawców, by zapewnić uczestnictwo w niedzielnej Mszy św.
  13. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku nie zabraknie ewangelizatorów na Pol’and’Rock Festival (dawniej: Przystanek Woodstock). Od tego roku inicjatywa ewangelizacyjna nosi nową nazwę Przyjaciele Jezusa (dawniej: Przystanek Jezus). Głównym organizatorem inicjatywy Przyjaciele Jezusa jest nasza parafia, wspomagana przez kapłanów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej i diecezji kaliskiej. Przyjaciele Jezusa zapraszają na ewangelizację od 31 lipca do 3 sierpnia. W naszym kościele będą obywać się Msze św. połączone z modlitwą uwielbienia. Zachęcamy do zgłaszania się i zapisywania się do uczestnictwa w ewangelizacji Przyjaciele Jezusa. Do uczestnictwa w ewangelizacji i pomocy zapraszamy wszystkie grupy ewangelizacyjne i modlitewne działające przy parafii.
  14. Na starej plebanii będą mieszkać członkowie zespołu wokalno – muzycznego. Prosimy o zgłaszanie się chętnych rodzin, które chcą udostępnić prysznic dla uczestników zespołu muzycznego i innych członków grupy ewangelizacyjnej. Zgłoszenia do s. przełożonej Rozariany. Zainteresowani jesteśmy wypożyczeniem większych namiotów.
  15. Zgodnie z apelem Ks. Biskupa Diecezjalnego, dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc w odbudowie kościoła w Lutolu, zniszczonego w czasie pożaru.
  16. Dziękujemy za ofiary składane na remonty kościoła. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Wszystkim naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę w zwykłą – 30. 06. 2019