Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę zwykłą – 21. 06. 2020

1. W tym tygodniu przypada: w środę Narodzenie św. Jana Chrzciciela, w piątek św. Zygmunta Gorazdowskiego, w sobotę NMP Nieustającej Pomocy.
  2. W miesiącu czerwcu odprawiamy nabożeństwo do NSPJ po Mszy św. wieczornej. W poniedziałek nabożeństwo do  NSPJ będzie w kościółku-kaplicy o godz. 20,15 i następnie Różaniec.
  3. W każdą niedzielę odprawiamy dodatkową Mszę św. o godz. 20.00
  4. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzamy na prośbę zainteresowanych.
  5. W czerwcu do I Komunii św. przystępują niektóre dzieci, których rodzice prosili pisemnie o tok indywidualnego przygotowania i indywidualnego przystąpienia dzieci do I Komunii św. Natomiast zbiorowa I Komunia św. dla dzieci z obecnych klas III jest planowana we wrześniu.
  6. Jutro o godz. 17.00 Ksiądz Biskup Stefan Regmunt udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii.
  7. Rozprowadzamy prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
  8. Przygotowanie dorosłych do sakramentu Bierzmowania rozpoczyna się dzisiaj w niedzielę 21. 06. 2020 r. w Nowinach Wielkich, o godz. 15.00 w salce katechetycznej, ul. Wiejska 32B, budynek w pobliżu kościoła. Przygotowanie potrwa przez 5 niedziel.
  9. W naszym kościółku – kaplicy odbywa się codziennie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  10. W sobotę po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Apostolatu Maryjnego.
  11. Od przyszłej niedzieli 28 czerwca na czas wakacji w Dąbroszynie w niedzielę będzie tylko Msza święta o godzinie 11:00.
  12. Rozprowadzamy świece Wielkanocne w cenie 15 zł.- pomoc dzieciom w Rwandzie.
  13. Instytut Filozoficzno -Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze chciałby wszystkim chętnym do uczestnictwa w studiach teologicznych zaproponować ich nową formułę. Wykłady na studiach magisterskich odbywać się będą od poniedziałku do czwartku od godziny 16:15 do godziny 20:30. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją formację chrześcijańską, biblijną i teologiczną w ramach studiów stacjonarnych.
  14. Zapraszamy także szczególnie nauczycieli, ale nie tylko, na tegoroczny nabór na dwuletnie studia podyplomowe teologiczno-katechetyczne. Wykłady będą odbywać się w soboty. Szczegóły na stronie Instytutu ift.zgora.pl  i na ulotkach.
  15. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła i za ofiary składane na kościół. Członkowie Straży Honorowej złożyli 500 zł. na kościół. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i Solenizantom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę zwykłą – 21. 06. 2020