Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę zwykłą – 20. 06. 2021

1. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Alojzego Gonzagi zak., we wtorek św. męczenników Jana Fishera i Tomasza More̕ a, w czwartek Narodzenie świętego Jana Chrzciciela, w sobotę św. Zygmunta Gorazdowskiego kpł.
  2. W miesiącu czerwcu odprawiamy nabożeństwo do NSPJ po Mszy św. wieczornej.
  3. W Dąbroszynie nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18:00 w kościele.
  4. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny
  5. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.
  6. Dzisiaj o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci z klas IV obchodzących Rocznicę I Komunii św. ze Sz. P. nr 1 i Sz. P. nr 4. Dzieci przychodzą do kościoła w strojach komunijnych lub zbliżonych do strojów komunijnych. Zapraszamy dzieci, rodziców i rodzinę.
  7. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski i Dekretem Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego od dzisiejszej niedzieli 20 czerwca zostaje odwołana dyspensa dotycząca obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Czyli od dzisiejszej niedzieli wszyscy tj.: dzieci, młodzież i dorośli winni uczestniczyć we Mszy św. Zwalnia tylko poważna przeszkoda.
  8. W piątek przypada zakończenie Roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. w Kostrzynie na zakończenie roku szkolnego będzie o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, katechetów, nauczycieli i wychowawców. W czasie Mszy św. będzie spowiedź na zakończenie roku szkolnego.
  9. Msza święta na zakończenie roku szkolnego w Dąbroszynie będzie w czwartek o godz. 17:00, a o 16:30 spowiedź. Zapraszamy dzieci, młodzież, wychowawców i nauczycieli oraz rodziców.
  10. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje kandydatów do kapłaństwa po maturze. Kandydaci zgłaszają się osobiście w seminarium w Gorzowie Wlkp. Dokładne informacje można uzyskać u księży i w biurze parafialnym.
  11. W czasie wakacyjnym (od przyszłej niedzieli) możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi 20 minut przed mszą świętą. W trakcie mszy nie będzie spowiedzi.
  12. Od przyszłej niedzieli w Dąbroszynie rozpoczyna się system wakacyjny – msza święta w niedzielę tylko o godz. 11:00.
  13. Spotkanie dla kandydatów, którzy rozpoczęli przygotowywanie do bierzmowania we wrześniu 2020 roku i chcą kontynuować dalej przygotowywanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek 21 czerwca, rozpoczęcie mszą świętą o godz. 18:00 w kościele.
  14. Dzisiaj w Rokitnie centralne uroczystości odpustowe i o godz. 00 Suma odpustowa na placu przed bazyliką pod przewodnictwem i z homilią bp. Edwarda Dajczaka, biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego, z udziałem bp. Tadeusza Lityńskiego, biskupa zielonogórsko-gorzowskiego. Transmisja:TVP3 Gorzów Wielkopolski.
  15. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele.
  16. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Apostolatu Maryjnego
  17. .Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów i dobrodziejów, dzieci i młodzieży rozpoczynających wakacje.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę zwykłą – 20. 06. 2021