Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę w zwykłą – 23. 06. 2019

1. W tym tygodniu przypada: jutro przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, w czwartek NMP Nieustającej Pomocy, w piątek Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  2. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. W czasie Oktawy Msza św., Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła o godz. 18.00. Zachęcamy do licznego udziału, a dzieci do niesienia poduszek i do sypania kwiatków, młodzież do niesienia chorągwi. Zakończenie Oktawy w Kostrzynie w czwartek. W czwartek będzie poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci. W Dąbroszynie zakończenie w piątek Mszą św. o godz. 17.00 i procesją. Dzisiaj w Dąbroszynie procesja wokół kościoła po Mszy św. o godz. 11.00.
  3. W piątek przypada Uroczystość NSPJ i patronalne święto Straży Honorowej. Główna Msza św. o godz. 18.00 i procesja wokół kościoła. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków i niesienia poduszek. W piątek z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
  4. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje kandydatów do kapłaństwa po maturze. Kandydaci zgłaszają się osobiście w seminarium. Dokładne informacje można uzyskać u księży i w biurze parafialnym.
  5. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
  6. 30 lipca 2019 r. z naszej parafii wyruszy Grupa Tęczowa pieszej  pielgrzymki na Jasną Górę, gdzie pielgrzymi dotrą 12 sierpnia. W przyszłą niedzielę 30 czerwca i 7 lipca po mszach świętych będzie można zapisać się na pielgrzymkę – zarówno na całość jak i pewien etap, złożyć dar serca na rzecz dzieła pielgrzymkowego – nabyć tegoroczny gadżet pielgrzymkowy – torbę pielgrzyma oraz z poprzednich lat kubki i koszulki pielgrzymkowe, złożyć intencje w których pielgrzymi będą się modlić podczas pielgrzymki a także zadeklarować swoje towarzyszenie pielgrzymom jako duchowy pielgrzym. Serdecznie zapraszamy.
  7. Nasza Parafia organizuje również autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę osób, które nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce, a chcą powitać pieszych pielgrzymów naszej parafii wchodzących na Jasną Górę i spędzić dzień w Sanktuarium Jasnogórskim. Wyjazd będzie 11 sierpnia godz.: 20:30 a powrót z Częstochowy 13 sierpnia około 6:00 rano.  Koszt pielgrzymki 130 zł, zapisy u ks. Piotra do 7 lipca. W związku z koniecznością zamówienia transportu prosimy o jak najszybsze zadeklarowanie swojej obecności w sekretariacie pielgrzymkowym.
  8. W nadchodzącym tygodniu swoje imieniny obchodzi ks. Piotr – Msza święta imieninowa w niedzielę 30 czerwca o godz.: 12:30.
  9. W piątek 28 czerwca w uroczystość NSPJ w Dąbroszynie Msza święta o godz. 17:00 połączona z wigilią Uroczystości Apostołów Piotra i Pawła. Intencja z soboty będzie odprawiona w piątek.
  10. Od niedzieli 30 czerwca w Dąbroszynie następuje porządek wakacyjny mszy świętych, w niedzielę będzie sprawowana tylko Msza święta o godz.: 11:00.
  11. Zgodnie postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski w dzisiejszą w niedzielę 23 czerwca, we wszystkich kościołach, kaplicach i ośrodkach duszpasterskich, po każdej Mszy św., śpiewamy suplikacje: Święty  Boże, Święty Mocny Jest to forma ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec duchownych.
  12. Wiele dzieci i młodzieży udaje się na kolonie letnie, obozy i zgrupowania dla sportowców. Prosimy, by rodzice zaopatrzyli swoje dzieci w specjalne pisma do dyrekcji i wychowawców, by zapewnić uczestnictwo w niedzielnej Mszy św.
  13. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku nie zabraknie ewangelizatorów na Pol’and’Rock Festival (dawniej: Przystanek Woodstock). Od tego roku inicjatywa ewangelizacyjna nosi nową nazwę Przyjaciele Jezusa (dawniej: Przystanek Jezus). Głównym organizatorem inicjatywy Przyjaciele Jezusa jest nasza parafia, wspomagana przez kapłanów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej i diecezji kaliskiej. Przyjaciele Jezusa zapraszają na ewangelizację od 31 lipca do 3 sierpnia. W naszym kościele będą obywać się Msze św. połączone z modlitwą uwielbienia. Zachęcamy do zgłaszania się i zapisywania się do uczestnictwa w ewangelizacji Przyjaciele Jezusa.
  14. Na starej plebanii będą mieszkać członkowie zespołu wokalno – muzycznego. Prosimy o zgłaszanie się chętnych rodzin, które chcą udostępnić prysznic dla uczestników zespołu muzycznego. Zgłoszenia do s. przełożonej Rozariany. Zainteresowani jesteśmy wypożyczeniem większych namiotów.
  15. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Apostolatu Maryjnego.
  16. Przychodnia ALMED prosi pacjentów o odnowienie swoich deklaracji wyboru lekarza.
  17. Dziękujemy za udział w Jubileuszowej pielgrzymce do Rokitna. Dziękujemy za ofiary składane na remonty kościoła. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Wszystkim naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę w zwykłą – 23. 06. 2019