Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielą zwykłą – 19. 06. 2022

1. W tym tygodniu przypada: we wtorek św. Alojzego Gonzagi, zak., w czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę Niepokalanego Serca NMP.
  2. Dzisiaj przed każdą Mszą św. w kościele parafialnym jest uroczyste wniesienie zapalonej świecy jubileuszowej przywiezionej z Rokitna z racji Jubileuszu 50 lecia Diecezji.
  3. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. W czasie Oktawy Msza św., Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła o godz. 18.00. Zachęcamy do licznego udziału, a dzieci do niesienia poduszek i do sypania kwiatków, młodzież do niesienia chorągwi. Zakończenie Oktawy w Kostrzynie w czwartek. W czwartek będzie poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci. W Dąbroszynie w piątek Msza św. o godz. 17.00 i procesja. Dzisiaj w Dąbroszynie procesja wokół kościoła po Mszy św. o godz. 11.00
  4. W piątek przypada Uroczystość NSPJ i patronalne święto Straży Honorowej. Główna Msza św. w Kostrzynie o godz. 18.00 i procesja wokół kościoła. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków i niesienia poduszek. W piątek z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
  5. Zapraszamy na nocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do kaplicy adoracji, które rozpocznie się w piątek 24 czerwca o godz. 19.00 i potrwa do soboty 25 czerwca do godz. 7.00 rano. Intencją czuwania jest przebłaganie i wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy osobiste, rodzinne i całego narodu polskiego.
  6. W piątek przypada zakończenie Roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. w Kostrzynie na zakończenie roku szkolnego będzie o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, katechetów, nauczycieli i wychowawców. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego będzie w czwartek od 17.30 i w piątek w czasie Mszy św.
  7. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje kandydatów do kapłaństwa po maturze. Kandydaci zgłaszają się osobiście w seminarium. Dokładne informacje można uzyskać u księży i w biurze parafialnym.
  8. W naszym kościółku – kaplicy odbywa się codziennie Adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek w Uroczystość NSPJ Msza św. Odpustowa w kościółku o godz. 9.00, a w sobotę z racji Niepokalanego Serca NMP również Msza św. o godz. 9.00
  9. W miesiącu czerwcu odprawiamy codziennie nabożeństwo do NSPJ po Mszy św. wieczornej.
  10. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  11. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na zakup sprzętu medycznego dla Wojskowego Szpitala Klinicznego w Kijowie na Ukrainie. Sprzęt ma służyć lekarzom ukraińskim do wykonywania zabiegów w szpitalach polowych. Zbiórkę koordynuje Urząd Miasta w Kostrzynie
  12. .Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Dziękujemy za ofiary składane na remonty. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielą zwykłą – 19. 06. 2022