Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę zwykłą – 14. 06. 2020

1. W tym tygodniu przypada: w środę św. Brata Alberta Chmielowskiego zak., w czwartek Matki Bożej Rokitniańskiej – Głównej Patronki Diecezji, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę Niepokalanego Serca NMP.
  2. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. W czasie Oktawy Msza św., Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła o godz. 18.00. Zachęcamy do licznego udziału. Zakończenie Oktawy w Kostrzynie w czwartek. W czwartek będzie poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. W Dąbroszynie w czwartek i piątek Msza św. o godz. 17.00 i procesja. Dzisiaj w Dąbroszynie procesja wokół kościoła po Mszy św. o godz. 11.00.
  3. W piątek przypada Uroczystość NSPJ i patronalne święto Straży Honorowej. Główna Msza św. o godz. 18.00 i procesja wokół kościoła. W piątek z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
  4. W miesiącu czerwcu odprawiamy nabożeństwo do NSPJ po Mszy św. wieczornej.
  5. W każdą niedzielę odprawiamy dodatkową Mszę św. o godz. 20.00
  6. Dzisiaj zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.
  7. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzamy na prośbę zainteresowanych.
  8. Dzisiaj o godz. 8:30, w małym kościele Msza święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego – msza trydencka.
  9. Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii planowana jest na drugą połowę września dla dzieci z obecnych klas III.
  10. W czerwcu do I Komunii św. przystępują niektóre dzieci, których rodzice prosili pisemnie o tok indywidualnego przygotowania i indywidualnego przystąpienia dzieci do I Komunii św. Natomiast zbiorowa I Komunia św. jest planowana we wrześniu.
  11. Spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania z grupy starszej i ich rodzicami odbędzie się dzisiaj 14 czerwca o godzinie 19:00 w kościele. Obecność obowiązkowa.
  12. Rozprowadzamy prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny. W Gościu Niedzielnym i w Niedzieli są zamieszczone specjalne relacje z uroczystości poświęcenia ołtarza, ambony, obrazu św. Józefa i Drogi Krzyżowej w Dąbroszynie, oraz z poświęcenia ołtarza i całej kaplicy w Kostrzynie i z wprowadzenia Relikwii bł. Ks. Jerzego Popiełuszki do Kaplicy. Zachęcamy do nabywania prasy.
  13. W czwartek w parafii MB Rokitniańskiej w Kostrzynie przypada uroczystość odpustowa i Msza św. odpustowa o godz. 18.00
  14. W naszym kościółku – kaplicy odbywa się codziennie Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz czcimy Obrazy NSPJ i Niepokalanego Serca NMP. W piątek Suma Odpustowa w kaplicy o godz. 9.00 rano z racji Uroczystości NSPJ. W sobotę o godz. 9.00 w kaplicy Msza św. z racji Niepokalanego Serca NMP. Zapraszamy.
  15. Rozprowadzamy świece Wielkanocne w cenie 15 zł.- pomoc dzieciom w Rwandzie.
  16. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła i za ofiary składane na kościół, za przygotowanie ołtarzy wokół kościoła w Boże Ciało. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i Solenizantom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę zwykłą – 14. 06. 2020