Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę zwykłą – 13. 06. 2021

1. W tym tygodniu przypada: dzisiaj św. Antoniego z Padwy, w poniedziałek bł. Michała Kozala Bpa i M., w czwartek św. Brata Alberta Chmielowskiego zak., w piątek uroczystość NMP z Rokitna – Głównej Patronki naszej Diecezji- można spożywać pokarmy mięsne, w sobotę św. Romualda op.
  2. W miesiącu czerwcu odprawiamy nabożeństwo do NSPJ po Mszy św. wieczornej.
  3. W Dąbroszynie nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18:00 w kościele.
  4. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny
  5. Odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny z Rokitna w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbędzie się w dniach 14-20 czerwca 2021 r. Codziennie Msza św. o godz. 11.00. Centralne uroczystości odpustowe w przyszłą niedzielę i o godz. 00 Suma odpustowa na placu przed bazyliką pod przewodnictwem i z homilią bp. Edwarda Dajczaka, biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego, z udziałem bp. Tadeusza Lityńskiego, biskupa zielonogórsko-gorzowskiego. Transmisja:TVP3 Gorzów Wielkopolski.
  6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.
  7. Dzisiaj ks. Wojciech Kozłowicz, salezjanin z Bydgoszczy wygłosi kazania misyjne i zbierze do puszek ofiary na cele misyjne.
  8. W piątek przypada Odpust w parafii MB Rokitniańskiej w Kostrzynie. Suma odpustowa o godz. 18.00
  9. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci z klas IV obchodzących Rocznicę I Komunii św. ze Sz. P. nr 1 i Sz. P. nr 4. Dzieci przychodzą do kościoła w strojach komunijnych lub zbliżonych do strojów komunijnych. Zapraszamy dzieci, rodziców i rodzinę.
  10. Spowiedź dla dzieci z klas IV przed rocznicą I Komunii św. będzie w piątek od godz. 17,15.
  11. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski od niedzieli 20 czerwca zostaje odwołana dyspensa dotycząca obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Czyli od przyszłej niedzieli wszyscy tj.: dzieci, młodzież i dorośli winni uczestniczyć we Mszy św. Zwalnia tylko poważna przeszkoda.
  12. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje kandydatów do kapłaństwa po maturze. Kandydaci zgłaszają się osobiście w seminarium. Dokładne informacje można uzyskać u księży i w biurze parafialnym.
  13. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie uczących katechetów.
  14. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele.
  15. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Straż Honorowa złożyła 500 zł. na potrzeby kościoła. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów i dobrodziejów. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę zwykłą – 13. 06. 2021