Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę zwykłą – 06. 06. 2021

1. W tym tygodniu przypada: we wtorek św. Jadwigi Królowej, w środę św. Efrema, w piątek Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę Niepokalanego Serca NMP, w przyszłą niedzielę św. Antoniego.
  2. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. W czasie Oktawy Msza św., Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła o godz. 18.00. Zachęcamy do licznego udziału, a dzieci do niesienia poduszek i do sypania kwiatków, młodzież do niesienia chorągwi. Zakończenie Oktawy w Kostrzynie w czwartek. W czwartek będzie poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci. W Dąbroszynie w czwartek i piątek Msza św. o godz. 17.00 i procesja. Dzisiaj w Dąbroszynie procesja wokół kościoła po Mszy św. o godz. 11.00.
  3. W piątek przypada Uroczystość NSPJ i patronalne święto Straży Honorowej. Główna Msza św. w Kostrzynie o godz. 18.00 i procesja wokół kościoła. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków i niesienia poduszek. W piątek z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
  4. W piątek 11 czerwca w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w bazylice Serca Pana Jezusa w Krakowie, biskupi Kościoła w Polsce odnowią Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, którego dokonał Polski Episkopat przed stu laty. W nawiązaniu do tego wydarzenia, w tym samym dniu tj. w piątek, ten sam Akt Poświęcenia powtórzą duszpasterze i wierni wszystkich parafii w Polsce.
  5. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje kandydatów do kapłaństwa po maturze. Kandydaci zgłaszają się osobiście w seminarium. Dokładne informacje można uzyskać u księży i w biurze parafialnym.
  6. W miesiącu czerwcu odprawiamy nabożeństwo do NSPJ po Mszy św. wieczornej.
  7. W Dąbroszynie nabożeństwa czerwcowe będą się odbywać codziennie o godz. 18:00 w kościele.
  8. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny
  9. W dzisiejszą niedzielę o godz. 12.00 w kościółku – kaplicy Msza św. w rycie nadzwyczajnym czyli Msza św. trydencka po łacinie. W czasie Mszy będzie śpiewać schola gregoriańska.
  10. W naszym kościółku – kaplicy odbywa się codziennie Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz czcimy Obrazy NSPJ i Niepokalanego Serca NMP. W piątek Suma Odpustowa w kaplicy o godz. 9.00 rano z racji Uroczystości NSPJ. W sobotę o godz. 9.00 w kaplicy Msza św. z racji Niepokalanego Serca NMP. Zapraszamy.
  11. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
  12. We wtorek młodzież z naszej parafii przystąpi do sakramentu Bierzmowania na Mszy św. o godz. 17.00. Bierzmowania udzieli Ks. Bp Stefan Regmunt. W związku z tą uroczystością kancelaria parafialna we wtorek będzie czynna wyjątkowo od godz.: 8:00 do 9:00. Polecajmy w naszych modlitwach kandydatów do bierzmowania, prosząc dla nich o dary Ducha Świętego.
  13. We wtorek z racji bierzmowania, Msza św. wieczorna z nabożeństwem do NSPJ i procesją wokół kościoła w Oktawie Bożego Ciała jest przesunięta na godz. 19.00.
  14. Dzisiaj o godz. 14.00 Msza św. dla młodzieży, która we wtorek przystępuje do sakramentu Bierzmowania.
  15. W przyszłą niedzielę ks. Wojciech Kozłowicz, salezjanin z Bydgoszczy wygłosi kazania misyjne i zbierze do puszek ofiary na cele misyjne.
  16. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m. Kto nie zmieści się w limicie, to zgodnie z zaleceniem władz kościelnych, może uczestniczyć we Mszy św. na placu kościelnym.
  17. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów i dobrodziejów. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę zwykłą – 06. 06. 2021