Ogłoszenia duszpasterskie na VIII Niedzielę zwykłą – 03. 03. 2019

1. W tym tygodniu przypada: jutro w poniedziałek św. Kazimierza Królewicza, w środę Środa Popielcowa, w czwartek św. Perpetuy i Felicyty.
  2. Dzisiaj przypada I Niedziela miesiąca. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
  3. W dniu 7 marca odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Kalisza na przekazanie i rozpoczęcie peregrynacji Obrazu św. Józefa. W dniu 7 marca (czwartek) w Sanktuarium w Kaliszu podczas Mszy św. o godz. 18.00 zostanie uroczyście przekazany naszej diecezji Obraz nawiedzenia. Z naszego dekanatu organizowana jest jednodniowa pielgrzymka autokarowa dla mężczyzn i kobiet do Lichenia i Kalisza. Wyjazd 7 marca rano o godz. 7.00 z parkingu kościoła Matki Bożej Rokitniańskiej w Kostrzynie nad Odrą, skąd udamy się do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu. Po nawiedzeniu sanktuarium licheńskiego pojedziemy się do Kalisza, gdzie po zwiedzeniu Bazyliki – weźmiemy udział w uroczystości przekazania obrazu nawiedzenia dla naszej diecezji i po agapie udamy się w drogę powrotną do domu. Koszt pielgrzymki wynosi 70 zł. Wpłaty na wyjazd dokonujemy w najbliższym czasie lub przed samym wyjazdem. Są jeszcze wolne miejsca – wszystkich chętnych zachęcamy do udziału. Zgłoszenia i zapisy dziś po Mszy św. w naszej zakrystii. Peregrynacja Obrazu św. Józefa w naszej parafii będzie 25 marca br.
  4. W dniach od 26 lutego do 6 marca we wszystkich parafiach Diecezji trwa Nowenna do św. Józefa przed Nawiedzeniem Obrazu.
  5. Dzisiaj o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III i ich rodziców.
  6. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Równocześnie rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. będą w Kostrzynie o godz. 7.00, o godz. 9.00, o godz. 16.30 dla dzieci i o godz. 18.00. W Dąbroszynie Msza św. o godz. 17.00. W czasie Mszy św. będzie posypanie głów popiołem. Ofiary złożone w tym dniu na tacę będą przeznaczone na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły w przedziale wiekowym dla wszystkich od 18 do 60 roku życia, dla pozostałych jest to post zwyczajny.
  7. W okresie Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 17.30 dla wszystkich, o godz. 19.00 dla młodzieży. W Dąbroszynie Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 i Msza św.  Gorzkie Żale w Kostrzynie w niedzielę o godz. 17.15 połączone z kazaniem pasyjnym i w Dąbroszynie w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. W okresie Wielkiego Postu nie uczestniczymy w zabawach tanecznych i dyskotekach, ani sami ich nie organizujemy, lecz podejmujemy dobrowolne umartwienia, szczególnie wstrzymujemy się od spożywania napojów alkoholowych.
  8. W piątek przypada Dzień Kobiet – na Mszach św. będziemy się modlić w intencji wszystkich Kobiet naszej parafii.
  9. Dzisiaj pod hasłem „Młodzi – trzeźwi i wolni” w Kościele w Polsce rozpoczyna się 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Dzisiaj przypada dzień przeproszenia Pana Boga za grzechy pijaństwa.
  10. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, pierwszy piątek Wielkiego Postu ma być przeżywany w całym Kościele w Polsce jako dzień postu oraz modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych. Decyzją Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego, w każdej parafii zostanie odprawiona Droga Krzyżowa wynagradzająca. Msza św. przebłagalna zostanie odprawiona w dniu 8 marca o godz. 18.30 w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie.
  11. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
  12. We wtorek po Mszy św. wieczornej próba chóru parafialnego. Zapraszamy do zapisywania się do chóru.
  13. Dzisiaj zbiórka do puszek na renowację baldachimu procesyjnego.
  14. Kandydaci przygotowujący się do bierzmowania obowiązkowo przychodzą na drogę krzyżową dla młodzieży w piątek na godz.: 18:45.
  15. Zapraszamy osoby młode uzdolnione muzycznie, szczególnie osoby grające na gitarze lub innym instrumencie, jak również posługujące śpiewem, na spotkanie młodzieżowego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz.: 18:30 w salce konferencyjnej na plebani (wejście tak jak do kancelarii).
  16. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła, dziękujemy za ofiary składane na remonty i za ofiary składane na ogrzewanie kościoła. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na VIII Niedzielę zwykłą – 03. 03. 2019