Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę zwykłą – 24. 02. 2019

1. Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej jest Organizacją Pożytku Publicznego, na którą można przeznaczyć 1% od podatku.
  2. W dniu 7 marca odbędzie się diecezjalna pielgrzymka mężczyzn do Kalisza na przekazanie i rozpoczęcie peregrynacji Obrazu św. Józefa. W dniu 7 marca ( czwartek ) w Sanktuarium w Kaliszu podczas Mszy św. o godz. 18.00 zostanie uroczyście przekazany naszej diecezji Obraz nawiedzenia. Z naszego dekanatu organizowana jest jednodniowa pielgrzymka autokarowa do Lichenia i Kalisza. Wyjazd 7 marca rano o godz. 7.00 z parkingu kościoła Matki Bożej Rokitniańskiej w Kostrzynie nad Odrą, skąd udamy się do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu. Po nawiedzeniu sanktuarium licheńskiego pojedziemy się do Kalisza, gdzie po zwiedzeniu Bazyliki – weźmiemy udział w uroczystości przekazania obrazu nawiedzenia dla naszej diecezji i po agapie udamy się w drogę powrotną do domu. Koszt pielgrzymki wynosi 70 zł. Wpłaty na wyjazd dokonujemy w najbliższym czasie lub przed samym wyjazdem. Są jeszcze wolne miejsca – wszystkich chętnych zachęcamy do udziału. Zgłoszenia i zapisy dziś po Mszy św. w naszej zakrystii. Zachęcamy wszystkich chętnych mężczyzn do udziału w tej pielgrzymce do Kalisza. Peregrynacja Obrazu św. Józefa w naszej parafii będzie 25 marca br.
  3. W dniach od 26 lutego do 6 marca we wszystkich parafiach Diecezji będzie Nowenna do św. Józefa przed Nawiedzeniem Obrazu.
  4. Przypominamy, że Msza św. w każdą niedzielę dla dzieci ze szkoły podstawowej jest o godz. 11.00, a dla młodzieży o godz. 12.30
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III i ich rodziców.
  6. Dzisiaj o godz. 15.00 Msza św. w rycie nadzwyczajnym, prowadzi ks. z Myśliborza.
  7. W tym tygodniu przypada I piątek I sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00. Prosimy grupy modlitewne do prowadzenia Adoracji. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00. W Dąbroszynie spowiedź w piątek od godz. 16.30 i Msza św.
  8. W sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 6.15 i o godz. 7.00 Msza św.
  9. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Apostolatu Maryjnego.
  10. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie uczących katechetów.
  11. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Straży Honorowej.
  12. W sobotę odwiedziny chorych z posługą duszpasterską od godz. 8.30
  13. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic dla Róż Różańcowych.
  14. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na renowację baldachimu procesyjnego.
  15. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w Witnicy rozpoczną się nauki przygotowawcze do bierzmowania dla dorosłych. Zgłoszenia w Witnicy.
  16. Kandydaci przygotowujący się do bierzmowania w piątek 1 marca mają spotkanie ogólne z księdzem opiekunem o godzinie 18:45 w kościele. Obecność obowiązkowa.
  17. Zapraszamy osoby młode uzdolnione muzycznie, szczególnie osoby grające na gitarze lub innym instrumencie, jak również posługujące śpiewem, chcące stworzyć młodzieżowy zespół muzyczny, który posługiwałby w naszym kościele, na spotkanie organizacyjne w czwartek 28 lutego o godzinie 17:00 w salce konferencyjnej na plebani (wejście tak jak do kancelarii).
  18. W dniach od 5 do 7 kwietnia br. Szkoła Ewangelizacji z Żar przeprowadzi „Kurs Emaus”. Kurs prowadzi ks. Tomasz Matyjaszczyk. Zapisy u Piotra Sywulaka. Tel. 503781240
  19. Dzisiaj Kościół przypomina nam o pozdrowieniu chrześcijańskim: „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus” oraz „Szczęść Boże”.
  20. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła, dziękujemy za ofiary składane na remonty i za ofiary składane na ogrzewanie kościoła. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę zwykłą – 24. 02. 2019