Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę zwykłą – 17. 02. 2019

1. W tym tygodniu przypada: w piątek święto Katedry św. Piotra Apostoła, w sobotę św. Polikarpa Bpa i M.
  2. Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej jest Organizacją Pożytku Publicznego, na którą można przeznaczyć 1% od podatku.
  3. W dzisiejsza niedziele gościmy przedstawicieli z ruchu Czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia. Panowie z Zielonej Góry podróżują po Polsce propagując nabożeństwo do NMP na podstawie Traktatu św. Ludwika de Montfort. Mają upoważnienie naszego diecezjalnego Biskupa. Dzielą sie świadectwem swojego nawrócenia i łask, których za wstawiennictwem Maryi doświadczają w swoim życiu. Można nabyć pięknie wydany Traktat o doskonałym nabożeństwie do NMP św. Ludwika, wraz z książeczką o różańcu i płytą CD. Cena zestawu 10 zł.
  4. We wtorki od 12. 02. br., w Domu Katolickim im. Jana Pawła II /na starej plebanii/ jest czynny Punkt Pomocy Poszkodowanym. Punkt w Kostrzynie czynny we wtorki: od 9.00 do 13.00 dyżury ma prawnik i osoba pierwszego kontaktu; a od 14.00 do 18.00 pani psycholog. Porady są bezpłatne. Rejestracja odbywa się telefonicznie pod numerem 720714796 w godzinach otwarcia punktu. Wtedy ustala się daty i godziny spotkań z pracownikami punktu. Punkt Pomocy Poszkodowanym to pomoc pokrzywdzonych przestępstwem, świadków i osób im najbliższych.
  5. W miesiącu marcu rozpocznie się w naszej diecezji peregrynacja obrazu św. Józefa –  patrona mężczyzn. W dniu 7 marca ( czwartek )odbędzie się diecezjalna pielgrzymka mężczyzn do Kalisza na przekazanie i rozpoczęcie peregrynacji Obrazu. Zachęcamy wszystkich chętnych mężczyzn do udziału w tej pielgrzymce do Kalisza. Zapisy na wyjazd w parafii MB Rokitniańskiej. Peregrynacja Obrazu św. Józefa w naszej parafii będzie 25 marca br.
  6. Przypominamy, że Msza św. w każdą niedzielę dla dzieci ze szkoły podstawowej jest o godz. 11.00, a dla młodzieży o godz. 12.30
  7. Nabożeństwo dla Intronizacji NSPJ jest w każdą środę o godz. 17.00. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy jest w każdą środę go 18.00, a do Nowenna do Miłosierdzia Bożego w każdy piątek o godz. 15.00
  8. W przyszłą niedzielę Msza św. w rycie nadzwyczajnym o godz. 15.00 prowadzona przez ks. z Myśliborza.
  9. W dniach 15-17 marca w Zielonej Górze odbędą się III Warsztaty liturgiczno-muzyczne. Poprowadzą je Hubert Kowalski i Leopold Twardowski, we współpracy z Martyną Dziechciaruk i Małgorzatą Schmidt. Zapisy do 3 marca na stronie wlm.zgora.pl Koszt 90 zł. (Organizatorzy zapewniają noclegi i wyżywienie.
  10. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła, dziękujemy za ofiary składane na remonty i za ofiary składane na ogrzewanie kościoła. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę zwykłą – 17. 02. 2019