Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę zwykłą 16.02.2020 r.

1. W tym tygodniu przypada: w sobotę Święto Katedry św. Piotra Apostoła.
  2. Dzisiaj o godz. 16.00 będzie sprawowana dodatkowa Msza św. trydencka –
    w języku łacińskim i ze śpiewem gregoriańskim.
  3. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na nabożeństwo z modlitwą
    o uzdrowienie i uwolnienie, które odbędzie się w środę 19 lutego po Mszy Świętej wieczornej. To czas wspólnotowego uwielbienia Boga, który przychodzi jako najlepszy Lekarz do tych, którzy się źle mają.
  4. W czwartek 20 lutego po mszy wieczornej spotkanie synodalne w salce nad starą plebanią.
  5. Spotkanie weryfikacyjne dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z grupy starszej odbędzie się w sobotę 22 lutego według następującego planu: godz.: 13:00 grupa pani Renaty, 13:30 grupa s. Rafaeli, 14:00 grupa pana Marka, 14:30 grupa pana Piotra. Spotkanie w kancelarii parafialnej. Obecność obowiązkowa.
  6. Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej jest Organizacją Pożytku Publicznego, na którą można przeznaczyć 1% od podatku. Zachęcamy.
  7. Trwają zapisy na IV Zielonogórskie Warsztaty liturgiczno-muzyczne pod patronatem ks. bpa Tadeusza Lityńskiego, które odbędą się w dniach 13-15 marca 2020 r. Prowadzącymi będą Hubert Kowalski i Leopold Twardowski. Więcej informacji na stronie  wlm.zgora.pl.
  8. Spotkanie rodziców i opiekunów dzieci przygotowujących się do I komunii świętej w Dąbroszynie w niedzielę 1 marca po mszy świętej o 11:00.
  9. Organizowana jest przez naszą parafię Pielgrzymka autokarowa z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II do Włoch w dniach od 15 do 25 czerwca 2020 r. – więcej informacji na plakacie i u księdza Piotra. Zapisy prosimy dokonywać jak najszybciej.
  10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Medjugorie, którą organizuje Biuro Pielgrzymkowe Lilia Maryi z Morynia. Termin Pielgrzymki 28 kwietnia – 6 maja 2020 roku. Bliższe informacje na plakacie i stronie internetowej biura. Zapisy u s. Rafaeli, pasterki.
  11. Trwają prace przy remoncie zabytkowej kaplicy. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła, za ofiary składane na remonty i za ofiary składane na ogrzewanie kościoła. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów. Życzymy błogosławionej niedzieli w gronie rodzinnym.

W zastępstwie ks. Proboszcza

Duszpasterze Parafii

Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę zwykłą 16.02.2020 r.