Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę zwykłą – 11. 02. 2018

1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. W czasie Mszy św. o godz. 9.30 w Kostrzynie i w Dąbroszynie o godz. 11.00 modlitwy w intencji chorych i udzielanie Sakramentu Namaszczenia Chorych dla chorych i osób starszych. Sakrament przyjmujemy w stanie łaski uświęcającej.
  2. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  3. Dzisiaj zbiórka do puszek na potrzeby Hospicjum w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze.
  4. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Równocześnie rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. będą w Kostrzynie o godz. 7.00, o godz. 9.00, o godz. 16.30 dla dzieci i o godz. 18.00. W Dąbroszynie Msza św. o godz. 17.00. W czasie Mszy św. będzie posypanie głów popiołem. Ofiary złożone w tym dniu na tacę będą przeznaczone na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły w przedziale wiekowym dla wszystkich od 18 do 60 roku życia, dla pozostałych jest to post zwyczajny.
  5. W okresie Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 17.30 dla wszystkich, o godz. 19.00 dla młodzieży. W Dąbroszynie Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00. Gorzkie Żale w Kostrzynie w niedzielę o godz. 17.15 połączone z kazaniem pasyjnym i w Dąbroszynie w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. W okresie Wielkiego Postu nie uczestniczymy w zabawach tanecznych i dyskotekach, ani sami ich nie organizujemy, lecz podejmujemy dobrowolne umartwienia.
  6. Dzisiaj pod hasłem „Trzeźwość egzaminem z wolności” w Kościele w Polsce rozpoczyna się 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  7. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, dzień 23 lutego będzie dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie.
  8. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii dla wszystkich rozpoczną się 4 marca.
  9. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła, dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i na ogrzewanie kościoła. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę zwykłą – 11. 02. 2018