Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną – 22. 05. 2022

1. W tym tygodniu przypada: we wtorek NMP Wspomożycielki Wiernych, w czwartek św. Filipa Nereusza.
  2. Dzisiaj na Mszach św. jest czytany list Bpa Tadeusza Lityńskiego do Diecezjan.
  3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli. Duszpasterstwo Rolników naszej diecezji, zwraca się o wytrwałą modlitwę do Pana Boga o deszcz (dobrą pogodę).
  4. Od piątku rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  5. W czwartek przypada Dzień Matki. Będziemy się modlić w intencji wszystkich Matek, za żyjące o zdrowie i błogosławieństwo Boże, a za zmarłe o szczęśliwość wieczną.
  6. W miesiącu maju odprawiamy codziennie nabożeństwo majowe w niedzielę i dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie.
  7. Zachęcamy do wyjazdu na Lednicę. Organizator wyjazdu: Barnaba Dębicki z Witnicy i księża z naszej parafii. Informacje na stornie internetowej.

1. W dzisiejszą niedzielę dzieci z klas IV ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i 4 przeżywają Rocznicę I Komunii. Msza św. rocznicowa zostanie odprawiona o godz. 11.00.
  2. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Apostolatu Maryjnego.
  3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  4. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  5. W dniach 1-2 lipca br. odbędzie się, jak każdego roku, ogólnopolska pielgrzymka nauczycieli na Jasną Górę.
  6. W czwartek przypada 10 rocznica święceń kapłańskich ks. Piotra Deptucha.
  7. W dniach 16-17 czerwca 2022r. w Rokitnie odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży pod hasłem: „Pokój Wam” (por. J 20,19).Pierwszy dzień dla liderów. Na piątkowe popołudnie zaprasza się młodzież z całej diecezji. Ksiądz Biskup Tadeusz Lityński w sposób szczególny do wyjazdu zachęca młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania, by uczynić pobyt na DDM dziękczynieniem za ten sakrament.
  8. W dniach 22-29 maja obchodzimy Tydzień Laudato si’ pt. „Słuchając i idąc razem”.
  9. W sobotę 4 czerwca zapraszamy na czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, po której będzie krótka konferencja o Duchu Świętym, a następnie adoracja i czas uwielbienia Boga modlitwą i śpiewem. Będziemy również modlić się o doświadczenie żywej obecności Ducha Świętego .
  10. Otyńskie sanktuarium zaprasza na uroczystość nałożenia nowych koron Maryi Królowej Pokoju w Otyniu, w dniu 29 maja o godz. 13.00.
  11. We wtorek po Mszy św. wieczornej próba śpiewu chóru parafialnego.
  12. Tegoroczna piesza pielgrzymka powołaniowa do sanktuariów w Paradyżu i Rokitnie odbędzie się w dniach 11-12.06.2022. Informacje u księży i katechetów.
  13. Trwają prace remontowe przy dachu i elewacji plebanii i malowaniu plebanii. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Dziękujemy za ofiary składane na remonty. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego

Jubileusz 25-lecia pielgrzymki św. Jana Pawła II do diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

• 2 czerwca – Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II w parafii
  • 4-5 czerwca – Program rocznicowy w Gorzowie Wlkp.
  • 5 czerwca – Główne obchody
    • 12.00 – Msza św. w katedrze pod przew. bp. Tadeusza Lityńskiego;
    • 13.00 – Marsz dla Życia i Rodziny
    • 15.00 – Festyn rodzinny na placu św. Jana Pawła II
    • 17.00 – Koncert: Joszko Broda i zespół Dzieci z Brodą.

Jubileusz 50-lecia Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej,
Odpust ku czci MB Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

• 13-15 czerwca – Diecezjalne pielgrzymki środowiskowe (szczegóły na plakacie)
  • 16 czerwca (Boże Ciało) – Uwielbienie Młodych, 19.30
  • 17 czerwca – Diecezjalny Dzień Młodzieży, 15.00-21.00
  • 18 czerwca – Jubileusz Diecezji – Obchody centralne
    • 10.00 – Różaniec
    • 11.00 – Katecheza jubileuszowa
    • 12.00 – Msza św. pod przew. biskupa polowego Wojska Polskiego Wiesława Lechowicza

Festyn rodzinny – w programie m. in: poczęstunek dla pielgrzymów, występy scholi „Urwisy Maryi” z Gorzowa Wlkp. i zespołu „Drzewiczanie” z Kostrzyna n. Odrą, atrakcje dla dzieci, pokaz sprzętu wojskowego, strażackiego i policyjnego, kiermasz produktów regionalnych.

Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną – 22. 05. 2022