Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną – 17. 05. 2020

1. Jutro w poniedziałek 18 maja przeżywać będziemy 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Uroczystości rozpoczniemy modlitwą Różańcową w intencji o ustanie pandemii koronawirusa o godz.: 17:30, którą  o poprowadzenie prosimy grupy modlitewne naszej parafii. O godz. 18:00 będzie odprawiona Msza święta Dziękczynna, a po niej „Zespół Młodzi Duchem” wraz z księdzem opiekunem poprowadzą: Modlitwę uwielbienia z dziękczynieniem za dar św. Jana Pawła II, w duchu jego słów „Musicie być mocni mocą wiary…”. Czuwanie zakończy się Apelem Jasnogórskim.
  2. W związku z wprowadzonym na terenie całej Polski stanem zagrożenia epidemicznego, w kościele w Kostrzynie może przebywać maksymalnie 120 osób, a w Dąbroszynie 24 osób, nie licząc księży i posługujących. W czasie Mszy św. w kościele, a także w czasie przyjmowania Komunii św. należy zachować wymagane odległości między sobą. W kościele oznaczone są białymi kartkami miejsca, które winniśmy zajmować. W dalszym ciągu obowiązują maseczki w kościele.
  3. W każdą niedzielę jest odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 20.00
  4. Biskup Diecezjalny udzielił wszystkim dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej aż do odwołania. Jeśli nie jesteśmy w kościele na Mszy św., to możemy skorzystać z dyspensy i równocześnie zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. za pośrednictwem telewizji, radia i Internetu.
  5. Episkopat Polski zachęca do częstszego uczestnictwa we Mszy św. w tygodniu i do skorzystania ze spowiedzi, zwłaszcza przez tych parafian, którzy jeszcze przystąpili do spowiedzi i Komunii św. w okresie Wielkanocnym. Wyspowiadać się można w niedzielę i w dni powszednie.
  6. Dzieci do 13 roku życia mogą przychodzić do kościoła tylko pod opieką rodziców.
  7. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli.
  8. Od piątku rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  9. W miesiącu maju odprawiamy nabożeństwo majowe codziennie w dni powszednie i w niedzielę po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie. Kto nie może przyjść do kościoła, niech omawia Litanie Loretańską w domu.
  10. Nabożeństwa majowe w Dąbroszynie codziennie w kościele o godz.: 18:00, z wyjątkiem czwartków, kiedy to odprawiane będą po Mszy o godz.: 17:00
  11. Codziennie o godz. 20.30 osoby duchowne i chętni parafianie odmawiają Różaniec w kościele, zakończony Apelem Jasnogórskim. Jeśli nie można przyjść do kościoła, wówczas każda Rodzina katolicka odmawia wspólnie Różaniec we własnych domach.
  12. Rozprowadzamy prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny.
  13. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Koncert, został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach. Serdecznie zachęcamy do oglądania.
  14. Rozprowadzamy świece Wielkanocne w cenie 15 zł.- pomoc dzieciom w Rwandzie.
  15. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w niedzielę 24 maja br., o godz. 19.15 w kościele i będzie trwał codziennie do 29. 05. 2020 r.
  16. Biuro parafialne czynne we wtorek i piątek od 16.00 do 17.00 i w czwartek od 8.00 do 9.00. Do biura parafialnego umawiamy się telefonicznie.
  17. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła i za ofiary składane na kościół. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego i modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów, dzieci i młodzieży.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną – 17. 05. 2020