Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną – 09. 05. 2021

1. W dzisiejszą niedzielę dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 1, przystępują do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 9.30 i druga grupa na Mszy św. o godz. 11.00. Dzieci bezpośrednio wchodzą do ławek i zajmują wyznaczone miejsca. W czasie przyjęcia komunijnego nie spożywamy napojów alkoholowych.
  2. Dzieci, które dzisiaj przystępują do I Komunii św., będą przeżywać tzw. Biały Tydzień, czyli codziennie od jutra do piątku przychodzą do kościoła wraz z rodzicami, na godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo majowe. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za sprzątanie kościoła, przywiezienie brzózek, za ofiary na kwiaty i na potrzeby kościoła. Na potrzeby kościoła złożono ofiarę w kwocie 1140 zł Dziękujemy s. Rafaeli za przygotowywanie dzieci do I Komunii św., ks. Tomaszowi i pozostałym Księżom, s. Przełożonej Rozarianie, p. organiście Tadeuszowi Blumie, nauczycielom i wychowawcom.
  3. Jutro, w poniedziałek po nabożeństwie majowym odbędzie się poświęcenie i wręczenie dzieciom ze Sz. P. nr 1 pamiątek komunijnych, a także poświęcenie innych pamiątek religijnych, które otrzymują dzieci z okazji I Komunii św.
  4. W czwartek 13 maja przypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i Rocznica Objawień Fatimskich, oraz rocznica zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II i Rocznica sprowadzenia z Rzymu Relikwii św. Jana Pawła II. O godz. 18.00 będzie Msza św. i po Mszy św. Różaniec Fatimski i nabożeństwo majowe.
  5. W piątek przypada św. Macieja, Apostoła.
  6. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny
  7. W miesiącu maju odprawiamy nabożeństwo majowe codziennie w niedzielę i dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie dzieci, młodzież i dorosłych. Kto nie może przyjść do kościoła, niech odmawia Litanię Loretańską w domu.
  8. W Dąbroszynie nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.00
  9. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na polach i działkach.
  10. Od piątku rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  11. W przyszłą niedzielę dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 4, przystępują do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00 i druga grupa na Mszy św. o godz. 14.00. Dzieci bezpośrednio wchodzą do ławek i zajmują wyznaczone miejsca.
  12. W kościele ilość miejsc jest ograniczona przepisami sanitarnymi. Dlatego, kto nie zmieści się w limicie, to zgodnie z zaleceniem władz kościelnych, może uczestniczyć we Mszy św. na placu kościelnym – zachowując przewidziane odległości. Jest włączone nagłośnienie i przygotowane krzesła.
  13. Osoby, które nie są związane z uroczystością I Komunii św., prosimy, by przyszły na Mszę św. o innej godzinie.
  14. Spowiedź przed I Komunią św. dla dzieci, rodziców, chrzestnych i rodziny będzie w sobotę: I grupa o godz. 9.00; II grupa o godz. 10.00
  15. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m. Prosimy zachować odstępy przy przyjmowaniu Komunii św. Prosimy o zachowanie obowiązujących norm. Kto nie zmieści się w limicie, może uczestniczyć we Mszy św. na placu kościelnym – zachowując przewidziane odległości.
KOMUNIKAT W SPRAWIE ZBIÓRKI DO PUSZEK
NA RZECZ SANKTUARIUM W JAKUBOWIE

Drodzy Diecezjanie!

W nocy z 3 na 4 maja tego roku w zabudowaniach sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie wybuchł pożar. Chociaż na skutek żywiołu nie ucierpiał kościół parafialny, to jednak ogień poczynił poważne szkody w domu parafialnym.

Jakubów, leżący na ziemi głogowskiej, to ważne miejsce na duchowej mapie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Pierwsze wzmianki o istnieniu w tej miejscowości parafii i kościoła pochodzą już z 991 r., a więc z samych początków chrześcijaństwa w Polsce. W roku 2007 kościół parafialny w Jakubowie uzyskał status sanktuarium. Położony na słynnym szlaku pielgrzymkowym do Santiago de Compostela stał się ośrodkiem kultu św. Jakuba Apostoła, odwiedzanym przez pielgrzymów i turystów.

W imieniu całej wspólnoty Kościoła zielonogórsko-gorzowskiego przekazuję parafii w Jakubowie wyrazy współczucia oraz zapewniam o modlitwie i braterskiej pomocy.

Niech ta pomoc znajdzie swój konkretny wyraz w ofierze materialnej. Zbiórka do puszek, z przeznaczeniem na odbudowę domu parafialnego w Jakubowie, zostanie przeprowadzona we wszystkich kościołach naszej diecezji w przyszłą niedzielę 16 maja.

Za każdy dar materialny i duchowy, będący znakiem solidarności ze wspólnotą parafialną w Jakubowie, już teraz składam wszystkim Ofiarodawcom serdeczne podziękowanie.

Z pasterskim błogosławieństwem

+Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną – 09. 05. 2021