Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę zwykłą – 10. 02. 2019

1. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek M Bożej z Lourdes, w czwartek św. męczenników Cyryla i Metodego – Patronów Europy.
  2. Biuro parafialne czynne we wtorek i piątek od 16.00 do 17.45 oraz w czwartek od godz. 8.00 do 9.00 rano.
  3. Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej jest Organizacją Pożytku Publicznego, na którą można przeznaczyć 1% od podatku.
  4. Nasza Parafia organizuje Pielgrzymkę 8 dniową samolotową do Ziemi Świętej „Śladami Jezusa Chrystusa” w dniach od 13 do 20 września 2019 roku. Zapisy u ks. Piotra osobiście, telefonicznie i pocztą e-mailową. Konkretne informacje umieszczone są na plakacie.  Zapisy do 15 lutego.
  5. W przyszłą niedziele będziemy gościć przedstawicieli z ruchu Niepokalanej Matki Miłosierdzia. Panowie z Zielonej Góry podróżują po Polsce propagując nabożeństwo do NMP na podstawie Traktatu św. Ludwika de Montfort. Mają upoważnienie naszego diecezjalnego Biskupa. Dzielą sie świadectwem swojego nawrócenia i łask, których za wstawiennictwem Maryi doświadczają w swoim życiu. Bedzie można nabyć pięknie wydany Traktat o doskonałym nabożeństwie do NMP św. Ludwika, wraz z książeczką o różańcu i płytą CD. Cena zestawu 10 zł.
  6. Jutro w poniedziałek 11 lutego, przypada święto NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. W czasie Mszy św. wieczornej w Kostrzynie będą modlitwy w intencji chorych i udzielenie sakramentu Namaszczenia Chorych dla chorych i osób starszych. Sakrament przyjmujemy w stanie łaski uświecającej.
  7. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej.
  8. Dnia 14. 02. 2019 r. w czwartek o godz. 11.30 w przychodni rodzinnej „Remedium”, ul. Jagiellońska 2, badania USG drożności żył i tętnic, USG nerek, stawów, piersi, tarczycy, płuc i echo serca. Cena 55 zł. Dokładne informacje w gablotce.
  9. We wtorki od 12. 02. br., w Domu Katolickim im. Jana Pawła II /na starej plebanii/ będzie czynny Punkt Pomocy Poszkodowanym. Projekt relalizuje Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna z Gorzowa Wlkp. w porozumieniu z naszą parafią. Punkt w Kostrzynie czynny we wtorki: od 9.00 do 13.00 dyżury będzie miał prawnik i osoba pierwszego kontaktu tj. Maciej Przybylski; a od 14.00 do 18.00 pani psycholog Izabella Witecka. Porady są bezpłatne. Rajestracja odbywa się telefonicznie pod numerem 720714796 w godzinach otwarcia punktu. Wtedy ustala się daty i godziny spotkań z pracownikami punktu. Punkt Pomocy Poszkodowanym to pomoc pokrzywdzonych przestępstwem, świadków i osób im najbliższych. Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości z Funduszu Sprawiedliwości. Parafia użycza pomieszczeń bezpłatnie.
  10. Nocne czuwanie w wigilie MB z Lourdes w kaplicy szpitalnej 02. od godz. 21.00, zakończenie 11. 02. o godz. 15.00 Mszą św.
  11. W miesiącu marcu rozpocznie się w naszej diecezji peregrynacja obrazu św. Józefa –  patrona mężczyzn. W dniu 7 marca ( czwartek )odbędzie się diecezjalna pielgrzymka mężczyzn do Kalisza na przekazanie i rozpoczęcie peregrynacji Obrazu. Zachęcamy wszystkich chętnych mężczyzn do udziału w tej pielgrzymce do Kalisza. Peregrynacja Obrazu św. Józefa w naszej parafii będzie 25 marca br.
  12. W ostatnią niedzielę zakończyła się wizytacja duszpasterska rodzin zwana kolędą. Dziękujemy wszystkim Rodzinom, które w czasie kolędy przyjmowały księdza.

13. Trwają prace remontowe w zabytkowej kaplicy. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła, dziękujemy za ofiary składane na remonty i za ofiary składane na ogrzewanie kościoła. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów.

Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę zwykłą – 10. 02. 2019