Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu – 07. 04. 2019

1. W środę zakończyły się Rekolekcje Wielkopostne dla całej Parafii. Dziękujemy za liczny udział w rekolekcjach. Dziękujemy rodzicom uczniów, dyrekcjom szkół, nauczycielom i wychowawcom za przyprowadzenie dzieci do kościoła i za opiekę w kościele w czasie nauk rekolekcyjnych. Kto jeszcze nie skorzystał ze spowiedzi wielkopostnej, niech to uczyni w najbliższym czasie.
  2. Gorzkie Żale w Kostrzynie w niedzielę o godz. 17.15 połączone z kazaniem pasyjnym i w Dąbroszynie w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
  3. W piątek 12 kwietnia o godz.: 18:30 zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową ulicami Miasta. Będziemy się modlić w intencji Polski i Narodu. W tym dniu nie będzie drogi krzyżowej o godz. 16:30 i 17:30. W piątek odbędzie się też Ekstremalna Droga Krzyżowa.
  4. Kandydaci do bierzmowania biorą udział w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta w piątek 12 kwietnia o godzinie 18:30, rozpoczęcie w kościele.
  5. Chętnych zapraszamy do młodzieżowego zespołu muzycznego, spotkania w poniedziałki o godzinie 18:30 w salce przy kancelarii parafialnej.
  6. Spotkanie organizacyjne osób biorących udział w pielgrzymce do Ziemi Świętej w dniach od 13- 20 września 2019 roku w czwartek 11 kwietnia o godzinie 18:40 w salce nad starą plebanią.
  7. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie palm. Uroczyste poświęcenie połączone z procesją wokół kościoła na Mszy św. o godz. 11.00 w Kostrzynie i w Dąbroszynie. Prosimy wszystkie dzieci o wykonanie palm. Najpiękniejsze palmy w będą wyróżnione.
  8. Można nabywać prasę katolicką, tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny a w nim płyta o św. Ignacym Loyoli.
  9. Najbliższa sesja plenarna synodu diecezjalnego odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia 2019 r., w Zielonogórsko-Gorzowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu. Zachęcamy do modlitwy w intencji obraz Synodu.
  10. W najbliższą sobotę 13. IV. br., o godz. 12.00 w naszym kościele Msza św. w intencji motocyklistów na rozpoczęcie sezonu motocyklowego 2019 i po Mszy św. poświęcenie pojazdów.
  11. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
  12. Dzisiaj o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św., ich rodziców i opiekunów.
  13. Są do nabycia na stół Wielkanocny–  Paschaliki Wielkanocne w cenie 15 zł. Paschaliki Wielkanocne rozprowadzane są przez Caritas Diecezjalną. Dochód przeznaczony jest na pomoc dla konkretnych rodzin w Syrii.
  14. Dzisiaj o godz. 15:30 w kaplicy bocznej będzie sprawowana dodatkowa msza święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (msza trydencka).
  15. W dniach 13-14 kwietnia br. przeżywać będziemy Światowe Dni Młodzieży na poziomie diecezjalnym. Będą one nawiązywały treścią do tegorocznych Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w Panamie. W sobotę 13 kwietnia Gorzów Wlkp. – parafia pw. Wniebowzięcia NMP (godz. 18.00). Natomiast w Niedzielę Palmową, będą miały miejsce w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Świebodzinie od godz. 15.00
  16. W sobotę 27 kwietnia 2019 r. odbędzie się Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów do Paradyża.
  17. Trwają prace przy remoncie zabytkowej kaplicy. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła, dziękujemy za ofiary składane na remonty. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu – 07. 04. 2019