Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną – 26. 05. 2019

1. W tym tygodniu przypada: w środę św. Urszuli Ledóchowskiej, w piątek Nawiedzenie NMP, w sobotę św. Justyna, w przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. Dzisiaj na Mszach św. jest czytany list Biskupów do Wiernych.
  3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli.
  4. Od piątku rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  5. W miesiącu maju odprawiamy nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w miesiącu czerwcu nabożeństwo do NSPJ po Mszy św. wieczornej.
  6. W przyszłą niedzielę odbędzie się Festyn Parafialny w Kostrzynie. Rozpoczęcie Festynu na Mszy św. o godz. 12.30. Zachęcamy do udziału w Festynie dzieci, młodzież, dorosłych i całe rodziny. Będzie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Prosimy Panie o upieczenia ciasta na Festyn. Festyn jest organizowany dla uczczenia 350 Rocznicy obecności Cudownego Obrazu Matki Bożej w Rokitnie.
  7. W najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie organizacyjne przed festynem.
  8. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 6.15
  9. W sobotę od godz. 8.30 odwiedziny chorych z posługą duszpasterską. Ks. Piotr odwiedzi chorych 8 czerwca.
  10. Caritas Diecezji Zielonogórsko–Gorzowskiej serdecznie zaprasza dzieci z naszej diecezji na Festyn Rodzinny „Bądźmy Razem”, organizowany z okazji Dnia Dziecka w dniu 1 czerwca 2019 r. w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Zachęcamy na wyjazd dzieci wraz z rodzicami.
  11. Zakończenie diecezjalnej peregrynacji obrazu św. Józefa Kaliskiego odbędzie się 1 czerwca br. w Rokitnie podczas Eucharystii sprawowanej z okazji X Diecezjalnego Dnia Dziecka i Festynu Rodzinnego „Bądźmy razem”. Do udziału w pielgrzymce zaproszone są wraz z dziećmi całe rodziny, a zwłaszcza ojcowie, którym patronuje św. Józef. Program: 10.30 – Katecheza dla dzieci
    11:00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego; 12.00 – przerwa na posiłek; 12:30 – rozpoczęcie festynu: pokazy, zawody, gry, zabawy; 16.00 zakończenie
  12. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
  13. Zjazd Eucharystycznego Ruchu Młodych oraz Scholii Parafialnej, odbędzie się w sobotę 8 czerwca br. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Świebodzinie pod patronatem Ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego. Program: godz. 10.00 – przyjazd uczestników, godz. 10.30 – Msza św. w Sanktuarium. Po Mszy uroczyste przejście pod Figurę Chrystusa Króla, gdzie nastąpi prezentacja grup, poczęstunek i dalszy program modlitewno – integracyjny. Dokładne informacje na plakacie i u katechetów.
  14. W dniach 14-15 czerwca 2019r. w Rokitnie odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży. W roku 350-lecia obecności obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, wydarzenie to będzie przeżywane jako Jubileusz Młodych, którego hasłem będą słowa „Zaczerpnijcie teraz!” z perykopy ewangelicznej o Kanie Galilejskiej.   Dokładne informacje u ks. Piotra i pozostałych księży i katechetów. W gablotce wywieszony jest plakat z informacją.
  15. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
  16. Kandydaci do bierzmowania mają spotkanie weryfikacyjne z księdzem opiekunem 30 maja (czwartek o 18:45) w kancelarii parafialnej. Obecność obowiązkowa.
  17. Dziękujemy wszystkim organizatorom festynu w Dąbroszynie za zaangażowanie, osobom wspierającym za życzliwość i otwartość zespołowi muzycznemu i scholi dziecięcej Iskierki za posługę muzyczną i oczywiście wszystkim biorącym udział za obecność i wszelkie ofiary złożone na cele remontu kościoła. Wielkie  Bóg zapłać.
  18. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie uczących katechetów.
  19. Dzisiaj przypada Dzień Matki. Modlimy się w intencji wszystkich Matek, za żyjące o zdrowie i błogosławieństwo Boże, a za zmarłe o szczęśliwość wieczną.
  20. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Apostolatu Maryjnego.
  21. Trwają prace remontowe przy zabytkowej kaplicy. Dziękujemy za ofiary składane na remonty kościoła. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Wszystkim naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów.

Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną – 26. 05. 2019