Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną – 19. 05. 2019

1. W tym tygodniu przypada: jutro w poniedziałek św. Urbana I Pp i M. – Patrona Miasta Zielona Góra, w środę św. Rity z Cascii, w piątek NMP Wspomożycielki Wiernych.
  2. Jutro o godz. 18.30 w parafii Matki Bożej Rokitniańskiej w Kostrzynie nad Odrą rozpocznie się Nawiedzenie Kopii Cudownego Obrazu św. Józefa Kaliskiego.
  3. W miesiącu maju odprawiamy nabożeństwo majowe codziennie w dni powszednie i w niedzielę po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie dzieci, młodzież i dorosłych. Informacji udzielają uczący katecheci. Kto nie może przyjść do kościoła, niech gromadzi się przy figurkach i krzyżach, lub odmawia Litanię Loretańską w domu. W Dąbroszynie nabożeństwo codziennie wieczorem. Na Osiedlu Warniki nabożeństwo o godz. 19.00 przy Krzyżu i figurce Matki Bożej. Jutro w poniedziałek Nabożeństwo Majowe w Kostrzynie wyjątkowo przed Mszą św. o godz. 17.45
  4. W dzisiejszą niedziele przypada rocznica I Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00. Dzieci przychodzą do kościoła w strojach komunijnych lub zbliżonych do strojów komunijnych.
  5. Dzisiaj w Dąbroszynie odbędzie się  przy kościele Festyn  na rzecz zabytkowego kościoła w Dąbroszynie, rozpoczęcie Mszą świętą o godzinie 12:30. Po Mszy wiele atrakcji dla ciała i dla ducha. Serdecznie zapraszamy .
  6. Dzisiaj w Dąbroszynie dzieci, które przystąpiły w ubiegłym roku do I komunii będą przeżywać rocznicę tego wydarzenia na Mszy św. o godzinie 12:30.
  7. W sobotę o godz. 10.00 w konkatedrze w Zielonej Górze odbędą się święcenia prezbiteratu.
  8. Nasza Parafia organizuje wyjazd na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich w duchu radości, modlitwy, tańca i życzliwości, które odbędzie się 1 czerwca 2019 r. Zapisy do 19 maja u księdza Piotra.
  9. Wspólnoty Eucharystycznego Ruchu Młodych oraz Scholii Parafialnej są zaproszone na Diecezjalny Zjazd Eucharystycznego Ruchu Młodych, który odbędzie się w sobotę 8 czerwca br. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Świebodzinie pod patronatem Ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego. Program: godz. 10.00 – przyjazd uczestników, godz. 10.30 – Msza św. w Sanktuarium. Po Mszy uroczyste przejście pod Figurę Chrystusa Króla, gdzie nastąpi prezentacja grup, poczęstunek i dalszy program modlitewno – integracyjny. Dokładne informacje na plakacie i u katechetów.
  10. W dniach 14-15 czerwca 2019r. w Rokitnie odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży. W roku 350-lecia obecności obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, wydarzenie to będzie przeżywane jako Jubileusz Młodych, którego hasłem będą słowa „Zaczerpnijcie teraz!” z perykopy ewangelicznej o Kanie Galilejskiej.   Dokładne informacje u ks. Piotra i pozostałych księży i katechetów. W gablotce wywieszony jest plakat z informacją.
  11. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. W Niedzieli artykuły o Obrazie MB Częstochowskiej i jej kulcie oraz apel stowarzyszeń katolickich w obronie obrazu Matki Bożej pt. „Nie obrażaj naszej Matki i Królowej”, artykuł o opiece św. Rity. W Gościu Niedzielnym o Drodze Neokatechumenalnej i ewangelizacji i o prześladowaniach chrześcijan.
  12. Trwają prace remontowe przy zabytkowej kaplicy. Dziękujemy za ofiary składane na remonty kościoła. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Wszystkim naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną – 19. 05. 2019