Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną – 15. 05. 2022

1. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Andrzeja Boboli – Kpł. i M., Patrona Polski, w czwartek św. Urbana I Pp i M. – Patrona Miasta Zielona Góra.
  2. Dzisiaj dzieci z klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 4 przystępują do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00. Dzieci zbierają się 15 minut przed 11.00 przed kościołem.
  3. Dzieci, które dzisiaj po raz pierwszy przystąpiły do Komunii św. będą przeżywać tzw. Biały Tydzień, czyli codziennie do piątku przychodzą wraz z rodzicami do kościoła na godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo majowe.
  4. W miesiącu maju odprawiamy codziennie nabożeństwo majowe w niedzielę i dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie dzieci, młodzież i dorosłych. Kto nie może przyjść do kościoła, niech gromadzi się przy figurkach i krzyżach, lub odmawia Litanię Loretańską w domu.
  5. Zapraszamy do wzięcia udziału we wspólnym wyjeździe na Jezusowy Festiwal nad Lednicą. Spotkanie będzie prowadził znany i lubiany kaznodzieja o. Tomasz Nowak OP dominikanin z Łodzi pod hasłem „Na krańce świata”. Dajmy się posłać Duchowi Świętemu nad Lednicą. Zapisy w podanym niżej linku do 20 maja. Cena wyjazdu: 100 zł (ubezpieczenie, przejazd autobusem i wejściówka na Pola Lednickie). Autobus będzie wyjeżdżał z Kostrzyna nad Odrą, następnie będzie jechał przez Kamień Mały, Witnicę i Krzeszyce. Można dosiadać się na trasie. Organizator wyjazdu: ks. Barnaba Dębicki z Witnicy

1. W przyszłą niedzielę dzieci z klas IV ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i 4 będą przeżywać Rocznicę I Komunii. Msza św. rocznicowa zostanie odprawiona o godz. 11.00.
  2. Spowiedź dla dzieci rocznicowych, ich rodziców, chrzestnych, opiekunów i rodziny w będzie w sobotę o godz. 10.00
  3. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  4. Dnia 22 maja 2022 r. odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet do Częstochowy na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału.
  5. W dniach 1-2 lipca br. odbędzie się, jak każdego roku, ogólnopolska pielgrzymka nauczycieli na Jasną Górę. W tym roku już po raz 85. nauczyciele z całej Polski będą pielgrzymować na Jasną Górę. Hasłem pielgrzymki są słowa: ,,Błogosławiona Natalia Tułasiewicz – Patronką Nauczycieli Polskich.
  6. 21 maja 2022 r. w Skwierzynie, przeżywać będziemy 1-wszą rocznicę  ustanowienia Sanktuarium Matki Bożej Klewańskiej Wspomożycielki Wiernych Patronki Rodzin przybyłych z Kresów. Msza św. o godz. 11.00
  7. Wed wtorek po Mszy św. wieczornej próba śpiewu chóru parafialnego.
  8. Zapraszamy na MIASTECZKO OJCOWSKIE w dniach 10-12 czerwca br. do Gubina na Stadion Miejski. Wydarzenie jest skierowane dla całych rodzin. Więcej szczegółów na stronie: https://ojcostwopowolaniem.pl/miasteczko/i na plakacie.
  9. Dziękujemy za ofiary składane na remonty.  Rodzice dzieci komunijnych ze SP nr 1 złożyli 1800 zł, ze SP nr 4 – 2000 zł. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego

.

Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną – 15. 05. 2022