Aktualności i multimedia

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną – 10. 05. 2020

 1. W tym tygodniu przypada: w środę NMP Fatimskiej, w czwartek św. Macieja Ap., w piątek św. Zofii, w sobotę św. Andrzeja Boboli Kpł. i M. – Patrona Polski
 2. W związku z wprowadzonym na terenie całej Polski stanem zagrożenia epidemicznego, w kościele w Kostrzynie może przebywać maksymalnie 80 osób, a w Dąbroszynie 16 osób, nie licząc księży i posługujących.
 3. Od dzisiejszej niedzieli wprowadzamy dodatkową Mszę św. o godz. 20.00
 4. Biskup Diecezjalny udzielił wszystkim dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej aż do odwołania. Jeśli nie jesteśmy w kościele na Mszy św., to możemy skorzystać z dyspensy i równocześnie zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. za pośrednictwem telewizji, radia i Internetu.
 5. Dzieci do 13 roku życia mogą przychodzić do kościoła tylko pod opieką rodziców.
 6. W środę 13 maja przypada Matki Bożej Fatimskiej i Rocznica Objawień Fatimskich, oraz rocznica zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II i Rocznica sprowadzenia z Rzymu Relikwii św. Jana Pawła II do naszej parafii. O godz. 18.00 będzie Msza św., po Mszy św. nabożeństwo majowe i Różaniec Fatimski odprawiany w kościele. Zakończenie nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.
 7. W sobotę o godz. 19.00 nauka przed chrztem w kościele.
 8. W miesiącu maju odprawiamy nabożeństwo majowe codziennie w dni powszednie i w niedzielę po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie. Kto nie może przyjść do kościoła, niech omawia Litanie Loretańską w domu.
 9. 18 maja w poniedziałek przeżywać będziemy 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Z racji tej uroczystości o godz.: 18:00 będzie odprawiona Msza św. Dziękczynna, a po niej „Zespół Młodzi Duchem” wraz z księdzem opiekunem poprowadzą: Modlitwę uwielbienia z dziękczynieniem za dar św. Jana Pawła II, w duchu Jego słów „Musicie być mocni mocą wiary…”./św. Jan Paweł II
 10. Nabożeństwa majowe w Dąbroszynie codziennie w kościele o godz.: 18:00, z wyjątkiem czwartków, kiedy to odprawiane będą po Mszy o godz.: 17:00
 11. Codziennie o godz. 20.30 osoby duchowne i chętni parafianie odmawiają Różaniec w kościele, zakończony Apelem Jasnogórskim. Jeśli nie można przyjść do kościoła, wówczas każda Rodzina katolicka odmawia wspólnie Różaniec we własnych domach.
 12. Rozprowadzamy prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
 13. Rozprowadzamy świece Wielkanocne w cenie 15 zł.- pomoc dzieciom w Rwandzie.
 14. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w niedzielę 24 maja br., o godz. 19.15 w kościele i będzie trwał codziennie do 29. 05. 2020 r.
 15. Biuro parafialne czynne we wtorek i piątek od 16.00 do 17.00 i w czwartek od 8.00 do 9.00. Do biura parafialnego umawiamy się telefonicznie.
 16. Trwają prace przy izolacji fundamentów zabytkowej kaplicy i remont bocznego wejścia do kościoła. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła i za ofiary składane na kościół. Grupy Różańcowe złożyły 1000 zł. na kościół. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego i modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów, dzieci i młodzieży.
 17. Apel o podjęcie modlitwy, postu i dzieł miłosierdziaUmiłowani w Chrystusie,

  z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka czwartek 14 maja br. będzie dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa na świecie. Proszę zatem wszystkich kapłanów, osoby konsekrowane i wiernych świeckich o włączenie się z hojnością serca w to wspólne duchowe dzieło, według własnego rozeznania podejmując modlitewne błaganie, wyrzeczenie i jałmużnę.

  Na prośbę Papieża Franciszka do modlitwy w podanej intencji włączą się również – zgodnie z własną tradycją – przedstawiciele różnych religii, aby w ten sposób zjednoczyć całą ludzkość we wspólnym błaganiu o ustanie pandemii i przezwyciężenie jej skutków.

  Wszystkim odpowiadającym na ten apel udzielam swojego błogosławieństwa

  + Tadeusz Lityński

  Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

  Zielona Góra, 8 maja 2020 r.

  Znak: B2-9/20

Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną – 10. 05. 2020