Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną – 02. 05. 2021

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca – niedziela Adoracyjna. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
  2. Dzisiaj przypada Dzień Flagi Narodowej oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
  3. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m. Prosimy zachować odstępy przy przyjmowaniu Komunii św. Prosimy o zachowanie obowiązujących norm. Kto nie zmieści się w limicie, może uczestniczyć w nabożeństwie na placu kościelnym – zachowując przewidziane odległości. Jest włączone nagłośnienie.
  4. W tym tygodniu przypada: dzisiaj św. Zygmunta, jutro NMP Królowej Polski, we wtorek św. Floriana – Patrona Strażaków i Hutników, w środę św. Stanisława Kazimierczyka kpł., w czwartek św. Apostołów Filipa i Jakuba, w sobotę św. Stanisława Bpa i M. – Głównego Patrona Polski.
  5. Dnia 3 Maja w poniedziałek, przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki Polski i Rocznica Konstytucji 3 Maja. Msze św. w Kostrzynie o godz. 7.00, 9.30, 12.30 i 18.00. W Dąbroszynie Msza św. o godz. 11.00. W Kostrzynie uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 9.30.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00, prosimy grupy modlitewne do prowadzenia Adoracji i o godz. 17.30 Nabożeństwo majowe. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00.
  7. W Dąbroszynie spowiedź w piątek od godz. 16.30 i Msza św. o godz. 17.00
  8. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Straży Honorowej.
  9. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny
  10. W miesiącu maju odprawiamy nabożeństwo majowe codziennie w niedzielę i dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie dzieci, młodzież i dorosłych. Kto nie może przyjść do kościoła, niech odmawia Litanię Loretańską w domu.
  11. W Dąbroszynie nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.00
  12. Dzisiaj w Dąbroszynie po Mszy św. o godz. 11.00 św. spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., i ich rodziców i opiekunów.
  13. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.
  14. W przyszłą niedzielę dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 1, przystępują do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 9.30 i druga grupa na Mszy św. o godz. 11.00. Dzieci bezpośrednio wchodzą do ławek i zajmują wyznaczone miejsca. W czasie przyjęcia komunijnego nie spożywamy napojów alkoholowych.
  15. W kościele ilość miejsc jest ograniczona przepisami sanitarnymi. Dlatego, kto nie zmieści się w limicie, to zgodnie z zaleceniem władz kościelnych, może uczestniczyć we Mszy św. na placu kościelnym – zachowując przewidziane odległości. Jest włączone nagłośnienie.
  16. Osoby, które nie są związane z uroczystością I Komunii św., prosimy, by przyszły na Mszę św. o innej godzinie.
  17. Spowiedź przed I Komunią św. dla dzieci, rodziców, chrzestnych i rodziny będzie w sobotę: I grupa o godz. 9.00; II grupa o godz. 10.00
  18. Na prośbę papieża Franciszka, Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podjęłainicjatywę modlitewną o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30 dni, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1 maja br. W poniedziałek 3 maja, będzie modlitwa w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze za zakażonych i chorych na COVID-19.
  19. W niedzielę 9 maja o godz. 10.30 w TVP3 Gorzów Wielkopolski będzie transmisja Mszy św. w intencji „Przyjaciół Paradyża”. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
  20. Od poniedziałku codzienny Różaniec w kościółku – kaplicy będziemy odmawiać o godz. 20.00
  21. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów, dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i młodzieży do sakramentu Bierzmowania. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną – 02. 05. 2021