Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego- 17.04.2022

1. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, Ksiądz Proboszcz i Księża Współpracownicy, składają wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom, najlepsze życzenia świąteczne. Życzymy błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, obfitości łask od Chrystusa Zmartwychwstałego, radości wielkanocnej, nadziei chrześcijańskiej, zdrowia i pokoju Bożego w sercach i rodzinach. Życzeniami obejmujemy wszystkich, dzieci, młodzież, dorosłych i najstarszych, chorych i samotnych a także przybyłych uchodźców z Ukrainy. O wszystkich pamiętamy w modlitwie. Modlimy się szczególnie o pokój na Ukrainie, w Polsce, Europie i w świecie.
  2. Dzisiaj Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – największe święto w roku kościelnym. Rezurekcja w Kostrzynie i Dąbroszynie o godz. 6.00 rano, pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę.
  3. Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny i rozpoczyna się czas Oktawy Wielkanocnej. Jutro Msze św. jak w każdą niedzielę. Jutrzejsze ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na potrzeby KUL i Instytutu Filozoficzno – Teologicznego w Zielonej Górze. W piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post.
  4. Prosimy, by Święta Wielkanocne przeżyć w trzeźwości i po Bożemu. W czasie Świąt pamiętajmy o osobach samotnych, chorych i opuszczonych.
  5. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się swoją posługą do piękna liturgii Triduum Paschalnego zarówno w Kostrzynie jak i w Dąbroszynie: Służbie Liturgicznej Ołtarza, Bielankom, Diakoni Muzycznej, Zespołowi Młodzi Duchem, Odnowie w Duchu Świętym, Diakoni Muzycznej, Scholi Gregoriańskiej, Panu Organiście, Siostrom Pasterkom, Policji.
  6. Dziękujemy mieszańcom Dąbroszyna, którzy wraz ks. Piotrem wykonali dekorację Bożego Grobu i Ciemnicy w Dąbroszynie.
  7. Dziękujemy parafianom z Kostrzyna, którzy wraz Siostrą Przełożoną Rozarianą wykonali dekorację Bożego Grobu i Ciemnicy w Kostrzynie.
  8. Można nabywać prasę świąteczną: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  9. W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św. odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Na Mszy św. o 9.30 procesja wokół kościoła. W Dąbroszynie procesja na Mszy św. o godz. 11.00. Można będzie zyskać odpust zupełny. Obecnie odprawiamy codziennie Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
  10. W przyszłą niedzielę odbędzie się pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. Z naszej parafii wyruszy młodzież maturalna wraz z księdzem Piotrem na Jasna Górę już w sobotę, ogarnijmy ten czas i młodych ludzi naszą modlitwą.
  11. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w kościółku – kaplicy Msza św. trydencka.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego- 17.04.2022