Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 23. 05. 2021

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – kończy się Okres Wielkanocny, jutro święto NMP Matki Kościoła, w środę św. Filipa Nereusza, w czwartek Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę św. Urszuli Ledóchowskiej, w przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  2. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest misyjnym Dniem Chorych. Prosimy chorych o modlitwę w intencji misji.
  3. Jutro w poniedziałek przypada uroczystość odpustowa w naszej parafii. Odpust jest największym świętem parafialnym. Uroczysta Suma Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.00. Sumę odprawi Andrzej Materyński, Proboszcz z Boczowa. Będzie to Msza św. Jubileuszowa z racji 25 – lecia święceń kapłańskich. Ks. Andrzej Materyński pochodzi z naszej parafii. Kazanie wygłosi ks. kan. Piotr Mazurek – proboszcz z parafii MB Rokitniańskiej w Kostrzynie. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Jutro Msze św. w Kostrzynie będą o godz. 7.00; 9.30 i 18.00, w Dąbroszynie o godz. 17.00
  4. Dzisiaj zbiórka do puszek na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało.
  5. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny
  6. W miesiącu maju odprawiamy nabożeństwo majowe codziennie w niedzielę i dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
  7. W środę przypada Dzień Matki. Na Mszy św. będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże dla żyjących matek i radość nieba dla zmarłych Matek.
  8. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Apostolatu Maryjnego.
  9. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m. W kościele ilość miejsc jest ograniczona przepisami sanitarnymi. Dlatego, kto nie zmieści się w limicie, to zgodnie z zaleceniem władz kościelnych, może uczestniczyć we Mszy św. na placu kościelnym – zachowując przewidziane odległości. Jest włączone nagłośnienie.
  10. Dzieci, które dzisiaj przystępują w Dąbroszynie na dwóch mszach o 11:00 i 12:30 do I Komunii św., będą przeżywać tzw. Biały Tydzień, od jutra – poniedziałku do czwartku na Mszy Świętej o godz. 17.00 połączonej z nabożeństwem majowym. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za sprzątanie kościoła oraz wszelkie czynności porządkowe przy kościele w Dąbroszynie, za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła w Dąbroszynie w wysokości 2000 zł. Dziękujemy ks. Piotrowi i s. Franciszce za przygotowywanie dzieci do I Komunii św., ks. Proboszczowi za spowiedź rodziców i krewnych dzieci komunijnych oraz ministrantom, panu kościelnemu i Zespołowi Młodzi Duchem za posługę podczas liturgii. W czasie przyjęcia komunijnego nie spożywamy napojów alkoholowych.
  11. Dzisiaj kończy się Okres Wielkanocny, ale czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej trwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej.
  12. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz budowy świątyni Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
  13. Informujemy, że Piesza Pielgrzymka Gorzowska na Jasną Górę w tym roku wyruszy 31 lipca z Gorzowa Wlkp. Rozpoczęcie planowane Mszą Świętą w Katedrze Gorzowskiej o godz. 7:00. W planach jest stworzenie internetowego systemu zgłoszeniowego w najbliższym czasie. W czasie pielgrzymki może iść 300 osób nie zaszczepionych i nieograniczona ilość osób zaszczepionych, spanie pielgrzymów wyłącznie w namiotach i ewentualnie w szkołach na trasie pielgrzymki
  14. W środę ks. Piotr obchodzi 9 rocznicę święceń kapłańskich, w czwartek ks. Proboszcz 48 rocznicę święceń kapłańskich, w piątek swoje urodziny i 10 rocznicę święceń kapłańskich obchodzi ks. Tomasz, a w miniony czwartek ks. Krzysztof obchodził 15 rocznicę święceń kapłańskich – dziękując Bogu za dar ich kapłańskiego posługiwania, prośmy o potrzebne łaski dla nich i o nowe powołania.
  15. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. W ostatnią niedzielę z racji I Komunii św. dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 4, Rodzice złożyli ofiary na kościół: klasa 3a – 1100 zł, klasa 3 b, c – 1700 zł. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów i dobrodziejów. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 23. 05. 2021