Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 09. 06. 2019

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – kończy się Okres Wielkanocny, jutro święto NMP Matki Kościoła, we wtorek św. Barnaby Apostoła, w czwartek Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek bł. Michała Kozala Bpa i M.
  2. Jutro w poniedziałek przypada uroczystość odpustowa w naszej parafii. Odpust jest największym świętem parafialnym. Uroczysta Suma Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.00. Sumę odprawi Czesław Grzelak, Proboszcz z Górzycy. Jutro dzieci klas III i IV, chłopcy i dziewczynki, przychodzą do kościoła w strojach komunijnych. Zachęcamy dziewczynki do niesienia poduszek i sypania kwiatków. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 18.00. Jutro Msze św. w Kostrzynie będą o godz. 7.00 i 18.00, w Dąbroszynie o godz. 17.00
  3. W miesiącu czerwcu odprawiamy nabożeństwo do NSPJ po Mszy św. wieczornej.
  4. W dzisiejszą niedzielę, o godz. 16:00 będzie sprawowana dodatkowa Msza święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (msza trydencka), podczas której posługę muzyczną podejmie parafialna schola gregoriańska.
  5. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  6. Dzisiaj zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.
  7. W dniach od 11 czerwca do 18 czerwca odbędzie się Jubileuszowy Odpust w Sanktuarium Diecezjalnym w Rokitnie z racji 350 – lecia Obrazu Matki Bożej Rokitniańskiej w Rokitnie i 30 rocznicy Koronacji Cudownego Obrazu. W dniach 14-15 czerwca będą w Rokitnie Diecezjalne Dni Młodzieży. Centralne uroczystości odbędą się w przyszłą niedzielę 16 czerwca i główna Msza św. o godz. 12.00. Dokładny plan uroczystości odpustowych zamieszczony jest na plakacie i wywieszony w gablotce.
  8. W przyszłą niedzielę organizujemy pielgrzymkę autokarową do Rokitna. Zapisy w zakrystii. Wyjazd w niedzielę o godz. 8.15
  9. Dzisiaj o godz. 13.30 w Gorzowie Wlkp. odbędzie się Marsz dla Życia. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego, ul. Czereśniowa.
  10. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie Festynu Parafialnego w Kostrzynie. Dziękujemy sponsorom, zespołom wokalno – muzycznym, Chórowi Parafialnemu, Księżom i Siostrom Pasterkom, MZK, obsługującym stoiska i miejsca zabaw dla dzieci, dziękujemy za upieczenie ciasta.
  11. Obóz biblijny dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Odkrywcy mocy marzeń” odbędzie się w terminie 20-29 lipca w Złotym Stoku. Zapisy do 25 czerwca na stronie internetowej organizatora ubiblijnieni.pl
  12. Trwają prace remontowe przy zabytkowej kaplicy. Dziękujemy za ofiary składane na remonty kościoła. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Wszystkim naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów.

Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 09. 06. 2019