Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 05. 06. 2022

1. W tym tygodniu przypada: dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – kończy się Okres Wielkanocny, jutro święto NMP Matki Kościoła, w środę św. Jadwigi Królowej, w czwartek Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę św. Barnaby Ap.
  2. Dzisiaj I niedziela miesiąca, niedziela adoracyjna.
  3. Jutro w poniedziałek przypada uroczystość odpustowa w naszej parafii. Odpust jest największym świętem parafialnym. Uroczysta Suma Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.00. Sumę odprawi Kan. Piotr Mazurek, Proboszcz z parafii MB Rokitniańskiej w Kostrzynie. Jutro dzieci klas III i IV, chłopcy i dziewczynki, przychodzą do kościoła w strojach komunijnych. Zachęcamy dziewczynki do niesienia poduszek i sypania kwiatków. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 18.00. Jutro Msze św. w Kostrzynie będą o godz. 7.00 i 18.00, w Dąbroszynie o godz. 17.00
  4. W miesiącu czerwcu odprawiamy codziennie nabożeństwo do NSPJ po Mszy św. wieczornej.
  5. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
  6. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w Dąbroszynie dziś po mszy świętej o godzinie 11:00.
  7. Dzieci, które przystąpiły w ubiegłym roku po raz pierwszy do Komunii Świętej w Dąbroszynie, będą miały rocznicę I Komunii Świętej 12 czerwca na mszy świętej o 11:00 w Dąbroszynie. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców będzie w czwartek 9.06 o 16:00 w Dąbroszynie.
  8. W tym tygodniu msza święta w Dąbroszynie jutro w poniedziałek z racji Odpustu Parafialnego o godzinie 17:00 i w czwartek również o 17:00.
  9. Zachęcamy do wyjazdu na Lednicę. Informacje na stronie internetowej i u księży

1. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  2. W dniach 16-17 czerwca 2022r. w Rokitnie odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży pod hasłem: „Pokój Wam” (por. J 20,19). Na piątkowe popołudnie dnia 17. 06. zaprasza się młodzież z całej diecezji. W sposób szczególny do wyjazdu zachęca się młodzież, która należy do grup parafialnych i młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania. Dokładne informacje u ks. Piotra, ks. Tomasza i katechetów klas VIII.
  3. 18 czerwca w Rokitnie będziemy obchodzić Odpust Patronki Diecezji – Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej i Uroczystości dziękczynne za 50 lat istnienia naszej diecezji. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd autokarowy na te uroczystości, zapisy w zakrystii u ks. Piotra. Serdecznie zapraszamy. Na uroczystości zaproszeni są wszyscy parafianie, a zwłaszcza członkowie rady parafialnej i zespołu synodalnego, a także rodziny (jest to także dzień Diecezjalnej Pielgrzymki Rodzin). Wyjazd autokarem o godzinie 8:00 powrót około 16:00. Program: godz. 10.00 – Różaniec, 11.00 – Katecheza jubileuszowa, godz. 00 Msza św. pod przew. biskupa polowego Wojska Polskiego Wiesława Lechowicza, po Mszy festyn rodzinny.
  4. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.
  5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz KUL i IFT w Zielonej Górze.
  7. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie uczących katechetów.
  8. Tegoroczna piesza pielgrzymka powołaniowa do sanktuariów w Paradyżu i Rokitnie odbędzie się w dniach 11-12.06.2022. Informacje u księży i katechetów.
  9. Dzisiaj o godz. 12.00 Msza św. trydencka w kościółku.
  10. Dzisiaj obchodzimy Jubileusz 25-lecia pielgrzymki św. Jana Pawła II do diecezji zielonogórsko-gorzowskiej; Godz. 00 – Msza św. w katedrze w Gorzowie pod przew. bp. Tadeusza Lityńskiego, 13.00 – Marsz dla Życia i Rodziny, 15.00 – Festyn rodzinny na placu św. Jana Pawła II
  11. Trwają prace remontowe przy dachu i elewacji plebanii i malowaniu plebanii. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Dziękujemy za ofiary składane na remonty. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 05. 06. 2022