1. W tym tygodniu przypada: we wtorek święto Nawiedzenia NMP, w środę św. Justyna, w piątek św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
  2. Trwa Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  3. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  4. W miesiącu maju odprawiamy nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczornej.
  5. W miesiącu czerwcu codziennie nabożeństwo do NSPJ po Mszy św. wieczornej.
  6. Zachęcamy do wyjazdu na Lednicę. Organizator wyjazdu: ks. Barnaba Dębicki z Witnicy i księża z naszej parafii. Informacje na stronie internetowej.

1. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  2. W dniach 1-2 lipca br. odbędzie się, ogólnopolska pielgrzymka nauczycieli do Częstochowy na Jasną Górę.
  3. W dniach 16-17 czerwca 2022r. w Rokitnie odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży pod hasłem: „Pokój Wam” (por. J 20,19). Na piątkowe popołudnie zaprasza się młodzież z całej diecezji. W sposób szczególny do wyjazdu zachęca się młodzież, która należy do grup parafialnych i młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania, jako dziękczynienie za ten sakrament. Wyjazd z Kostrzyna w piątek około 12.30, powrót około 22. Koszt 30 zł. Chętni zgłaszają się  poprzez zapisy na formularzu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScZbV2OTDFpELRluNlXNX3Oiv5EBwM_20uSYFAKaSjJZULWrg/viewform  Dokładne informacje u ks. Piotra, ks. Tomasza i katechetów.
  4. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00, o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe i Litania do NSPJ. Prosimy grupy modlitewne do prowadzenia Adoracji. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00.
  6. W Dąbroszynie spowiedź w piątek od 16.30 i Msza św. o godz. 17.00
  7. W sobotę o godz. 6.15 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  8. W sobotę od godz. 8.30 odwiedziny chorych z posługą duszpasterską.
  9. W sobotę 4 czerwca zapraszamy na czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, po której będzie krótka konferencja o Duchu Świętym, a następnie adoracja i czas uwielbienia Boga modlitwą i śpiewem. Będziemy również modlić się o doświadczenie żywej obecności Ducha Świętego .
  10. Dzisiaj w Otyniu uroczystość nałożenia nowych koron Maryi Królowej Pokoju o 13.00.
  11. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Straży Honorowej.
  12. Komunii św. na rękę udzielamy przy stopniu od strony chrzcielnicy.
  13. Tegoroczna piesza pielgrzymka powołaniowa do sanktuariów w Paradyżu i Rokitnie odbędzie się w dniach 11-12.06.2022. Informacje u księży, katechetów i na plakacie.
  14. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Msza św. trydencka w kościółku.
  15. W środę 1 czerwca przypada Dzień Dziecka, dzień modlitw w intencji dzieci.
  16. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.
  17. Na stoliku jest bezpłatny poradnik dla rodziców „Nastolatki w wirtualnym świecie”.

Jubileusz 25-lecia pielgrzymki św. Jana Pawła II do diecezji zielonogórsko-gorzowskiej; Program:

2 czerwca – Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II w parafii:

a/. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościółku – kaplicy.

b/. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym od godz. 17.00

c/. Msza św. o godz. 18.00

d/. Uczczenie Relikwii św. Jana Pawła II.

e/. Apel Jasnogórski

f/. Godz. 19.30 – Różaniec w kościółku – kaplicy.

4-5 czerwca – Program rocznicowy w Gorzowie Wlkp.

• 5 czerwca – Główne obchody
    • 00 – Msza św. w katedrze pod przew. bp. Tadeusza Lityńskiego
    • 00 – Marsz dla Życia i Rodziny
    • 00 – Festyn rodzinny na placu św. Jana Pawła II
    • 00 – Koncert: Joszko Broda i zespół Dzieci z Brodą.

23. Trwają prace remontowe przy dachu i elewacji plebanii i malowaniu plebanii. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Dziękujemy za ofiary składane na remonty. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 29. 05. 2022