1. W tym tygodniu przypada: we wtorek św. Filipa Nereusza Kpł., środę św. Pawła VI Pp., w piątek św. Urszuli Ledóchowskiej Dz.
  2. W związku z wprowadzonym na terenie całej Polski stanem zagrożenia epidemicznego, w kościele w Kostrzynie może przebywać maksymalnie 120 osób, a w Dąbroszynie 24 osoby, nie licząc księży i posługujących.
  3. W każdą niedzielę jest odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 20.00
  4. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi, zwłaszcza przez tych parafian, którzy jeszcze nie przystąpili do spowiedzi i Komunii św. w okresie Wielkanocnym. Wyspowiadać się można w niedzielę i w dni powszednie.
  5. Trwa Nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  6. W miesiącu maju odprawiamy nabożeństwo majowe codziennie w dni powszednie i w niedzielę po Mszy św. wieczornej.
  7. Codziennie o godz. 20.30 osoby duchowne i chętni parafianie odmawiają Różaniec w kościele, zakończony Apelem Jasnogórskim. Pozostali odmawiają wspólnie Różaniec we własnych domach.
  8. Rozprowadzamy prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  9. Rozprowadzamy świece Wielkanocne w cenie 15 zł.- pomoc dzieciom w Rwandzie.
  10. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpoczyna się dzisiaj w niedzielę o godz. 19.15 w kościele i będzie trwał codziennie do 29. 05. 2020 r. Od jutra nauki przedmałżeńskie o godz. 19.00
  11. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Mieszkania dekorujemy zielenią.
  12. W sobotę 30 maja, czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania i czuwanie modlitewne. Prowadzi Odnowa w Duchu Świętym.
  13. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Apostolatu Maryjnego.
  14. Do biura parafialnego umawiamy się telefonicznie.
  15. W gablotce jest podany telefon zaufania Pro-Life, w obronie życia.
  16. Bp Tadeusz Lityński, na prośbę wicemarszałka województwa lubuskiego Stanisława Tomczyszyna, przyłącza się do akcji wspierania lokalnych producentów żywności w trudnym czasie pandemii. Biskup zielonogórsko-gorzowski zachęca zatem wiernych do kupowania zdrowych i smacznych produktów od regionalnych – lubuskich i dolnośląskich – przedsiębiorców, również tych, którzy prowadzą sprzedaż na targowiskach.
  17. Na tablicy ogłoszeń znajduje się informacja o Inicjatywie „Zranieni w Kościele”. Jest to telefon wsparcia dla osób wykorzystanych seksualnie we wspólnocie kościelnej, czynny w każdy wtorek od godz. 19 do 22. Wszystkie osoby w ten sposób zranione, potrzebujące wysłuchania, rady i wsparcia, zachęcamy do skorzystania z tej bezpłatnej, anonimowej i profesjonalnej pomocy.
  18. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła i za ofiary składane na kościół. Trwają prace remontowe przy kościele. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 24. 05. 2020