Aktualności i multimedia

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 16. 05. 2021

 1. W dzisiejszą niedzielę dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 4, przystępują do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00 i druga grupa na Mszy św. o godz. 14.00. Dzieci bezpośrednio wchodzą do ławek i zajmują wyznaczone miejsca. W czasie przyjęcia komunijnego nie spożywamy napojów alkoholowych.
 2. Osoby, które nie są związane z uroczystością I Komunii św., prosimy, by przyszły na Mszę św. o innej godzinie.
 3. Dzieci, które dzisiaj przystępują do I Komunii św., będą przeżywać tzw. Biały Tydzień, czyli codziennie od jutra do piątku przychodzą do kościoła wraz z rodzicami, na godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo majowe. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i ks. Tomaszowi za przygotowanie dzieci do I Komunii św. i pozostałym Księżom za pomoc. Rodzicom dziękujemy za sprzątanie kościoła, za ofiary na kwiaty i na potrzeby kościoła. Dziękujemy s. Przełożonej Rozarianie, p. organiście Tadeuszowi Blumie, scholii Iskierki, zespołowi Młodzi Duchem, Diakoni Muzycznej, nauczycielom i wychowawcom.
 4. Jutro odbędzie się poświęcenie i wręczenie dzieciom pamiątek komunijnych,
 5. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny
 6. W miesiącu maju odprawiamy nabożeństwo majowe codziennie w niedzielę i dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
 7. W Dąbroszynie nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.00
 8. W tym tygodniu przypada: dzisiaj św. Andrzeja Boboli M. – Patrona Polski, w środę św. Urbana I Pp i M., w piątek św. Jana Nepomucena, w sobotę św. Rity z Cascii.
 9. Trwa Nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 10. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m. W kościele ilość miejsc jest ograniczona przepisami sanitarnymi. Dlatego, kto nie zmieści się w limicie, to zgodnie z zaleceniem władz kościelnych, może uczestniczyć we Mszy św. na placu kościelnym – zachowując przewidziane odległości. Jest włączone nagłośnienie i przygotowane krzesła.
 11. W przyszłą niedzielę dzieci z Dąbroszyna mają I Komunię św. w Dąbroszynie na Mszy św. o godz. 11.00 i II grupa o godz. 12.30. Osoby, które nie są związane z uroczystością I Komunii św., prosimy, by przyszły w Dąbroszynie na Mszę św. o godz. 8.00. Spowiedź przed I Komunią w piątek od 16.30 do 17.00. W Dąbroszynie będzie Biały Tydzień od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00
 12. W sobotę w Kostrzynie po Mszy św. wieczornej czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego i zbliżającym się odpustem parafialnym.
 13. Dzisiaj zbiórka do puszek, z przeznaczeniem na odbudowę domu parafialnego w Jakubowie, zniszczonego w czasie pożaru.
 14. Biura i Koła Radia Maryja działające w diecezji proszą o udzielenie wsparcia fundacji Lux Veritatis „w związku z bezpodstawnymi atakami, które mogą zniszczyć Radio Maryja i Telewizję Trwam”, prowadzonymi przez organizację Watchdog Polska. Wsparcia można udzielić podpisując i wysyłając list do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Tekst listu znajduje się pod adresem: www.radiomaryja.pl/informacje/w-obronie-lux-veritatis-podpisz-list-do-prezydenta-rp/
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 16. 05. 2021