1. W dzisiejszą niedzielę dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 4, przystępują do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00 i druga grupa na Mszy św. o godz. 14.00. Dzieci bezpośrednio wchodzą do ławek i zajmują wyznaczone miejsca. W czasie przyjęcia komunijnego nie spożywamy napojów alkoholowych.
  2. Osoby, które nie są związane z uroczystością I Komunii św., prosimy, by przyszły na Mszę św. o innej godzinie.
  3. Dzieci, które dzisiaj przystępują do I Komunii św., będą przeżywać tzw. Biały Tydzień, czyli codziennie od jutra do piątku przychodzą do kościoła wraz z rodzicami, na godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo majowe. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i ks. Tomaszowi za przygotowanie dzieci do I Komunii św. i pozostałym Księżom za pomoc. Rodzicom dziękujemy za sprzątanie kościoła, za ofiary na kwiaty i na potrzeby kościoła. Dziękujemy s. Przełożonej Rozarianie, p. organiście Tadeuszowi Blumie, scholii Iskierki, zespołowi Młodzi Duchem, Diakoni Muzycznej, nauczycielom i wychowawcom.
  4. Jutro odbędzie się poświęcenie i wręczenie dzieciom pamiątek komunijnych,
  5. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny
  6. W miesiącu maju odprawiamy nabożeństwo majowe codziennie w niedzielę i dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
  7. W Dąbroszynie nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.00
  8. W tym tygodniu przypada: dzisiaj św. Andrzeja Boboli M. – Patrona Polski, w środę św. Urbana I Pp i M., w piątek św. Jana Nepomucena, w sobotę św. Rity z Cascii.
  9. Trwa Nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  10. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m. W kościele ilość miejsc jest ograniczona przepisami sanitarnymi. Dlatego, kto nie zmieści się w limicie, to zgodnie z zaleceniem władz kościelnych, może uczestniczyć we Mszy św. na placu kościelnym – zachowując przewidziane odległości. Jest włączone nagłośnienie i przygotowane krzesła.
  11. W przyszłą niedzielę dzieci z Dąbroszyna mają I Komunię św. w Dąbroszynie na Mszy św. o godz. 11.00 i II grupa o godz. 12.30. Osoby, które nie są związane z uroczystością I Komunii św., prosimy, by przyszły w Dąbroszynie na Mszę św. o godz. 8.00. Spowiedź przed I Komunią w piątek od 16.30 do 17.00. W Dąbroszynie będzie Biały Tydzień od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00
  12. W sobotę w Kostrzynie po Mszy św. wieczornej czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego i zbliżającym się odpustem parafialnym.
  13. Dzisiaj zbiórka do puszek, z przeznaczeniem na odbudowę domu parafialnego w Jakubowie, zniszczonego w czasie pożaru.
  14. Biura i Koła Radia Maryja działające w diecezji proszą o udzielenie wsparcia fundacji Lux Veritatis „w związku z bezpodstawnymi atakami, które mogą zniszczyć Radio Maryja i Telewizję Trwam”, prowadzonymi przez organizację Watchdog Polska. Wsparcia można udzielić podpisując i wysyłając list do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Tekst listu znajduje się pod adresem: www.radiomaryja.pl/informacje/w-obronie-lux-veritatis-podpisz-list-do-prezydenta-rp/
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 16. 05. 2021