1. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Karola Lwangi i Tow., w środę św. Bonifacego Bpa i M., w sobotę św. Jadwigi Królowej.
  2. Dzisiaj przypada 40 rocznica I Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i Mszy św. na Placu Zwycięstwa w Warszawie.
  3. Trwa Nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  4. W miesiącu czerwcu odprawiamy nabożeństwo do NSPJ po Mszy św. wieczornej.
  5. W dzisiejszą niedzielę organizowany jest Festyn Parafialny w Kostrzynie. Rozpoczęcie Festynu na Mszy św. o godz. 12.30. Zachęcamy do udziału w Festynie dzieci, młodzież, dorosłych i całe rodziny. Będzie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Festyn jest organizowany dla uczczenia 350 Rocznicy obecności Cudownego Obrazu Matki Bożej w Rokitnie, 30 rocznicy koronacji Cudownego Obrazu w Rokitnie oraz w 40 rocznicę I Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00 połączona z nabożeństwem i Litanią do NSPJ. Prosimy grupy modlitewne do prowadzenia Adoracji. Spowiedź w Kostrzynie w czwartek i piątek od godz. 17.00, spowiedź w Dąbroszynie w piątek od 16.30 i Msza św.
  7. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Straży Honorowej NSPJ.
  8. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
  9. W przyszłą niedzielę, 9 czerwca, o godz. 16:00 będzie sprawowana dodatkowa Msza święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (msza trydencka), podczas której posługę muzyczną podejmie parafialna schola gregoriańska. Osoby, które chciałyby dołączyć do scholi, proszone są o kontakt z ks. Krzysztofem.
  10. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
  11. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.
  12. W dniach od 11 czerwca do 18 czerwca odbędzie się Jubileuszowy Odpust w Sanktuarium Diecezjalnym w Rokitnie. W dniach 14-15 czerwca będą w Rokitnie Diecezjalne Dni Młodzieży. Centralne uroczystości odbędą się w niedzielę 16 czerwca i główna Msza św. o godz. 12.00. Dokładny plan uroczystości odpustowych zamieszczony jest na plakacie i wywieszony w gablotce.
  13. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym wraz z księdzem opiekunem oraz Krąg Biblijny, zapraszają w sobotę 8 czerwca, na czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego. Czuwanie rozpocznie się Mszą świętą o godz. 18.00, następnie będzie czas na uwielbienie, konferencję, modlitwę o wylanie Ducha Świętego. Na koniec zapraszamy na wspólną Agapę w salce na starej plebanii.
  14. Piotr odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną w sobotę 8 czerwca od godz. 7:45
  15. W sobotę 8 czerwca w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu będzie miało miejsce czuwanie modlitewne – AKATYST DO DUCHA ŚWIĘTEGO. O godz. 17:00 Adoracja, 18:00 Eucharystia i o 20:30 Akatyst. Z naszej parafii planowany jest wyjazd. Zapisy i więcej informacji u ks. Piotra.
  16. 11 czerwca 2019 w ramach obchodów Uroczystości NMP z Rokitna odbędzie się pielgrzymka Organistów i Zakrystian do Rokitna.
  17. Dnia 9 czerwca o godz. 13.30 w Gorzowie Wlkp. odbędzie się Marsz dla Życia. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego, ul. Czereśniowa. Przemarsz na Plac Jana Pawła II i festyn rodzinny. Dokładne informacje na plakacie i ulotkach.
  18. Firma Oko Lux zwraca się z prośba o poinformowanie parafian o badaniach (profilaktyka zaćmy i jaskry) organizowanych w dniu 06.06.2019 w godz. od 08:00 do 10:00 w Ośrodku Zdrowia ul. Kard Stefana Wyszyńskiego 23A w Kostrzynie nad Odrą. Zapisy osobiście lub pod nr 95 752 52 53.
  19. Dzisiaj po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
  20. Trwają prace remontowe przy zabytkowej kaplicy. Dziękujemy za ofiary składane na remonty kościoła. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Wszystkim naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów.

Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 02. 06. 2019