Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 30. 05. 2021

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w poniedziałek Nawiedzenia NMP, we wtorek św. Justyna, w czwartek Boże Ciało, w sobotę św. Bonifacego
  2. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, główna Msza św. o godz. 9.00 oraz o 12.30 i 18.00. Zapraszamy na Mszę św. na godz. 9.00. Około godz. 9.40 wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami naszego Miasta. Trasa procesji: ul. Kard. St. Wyszyńskiego, Wojska Polskiego, Gorzowska, Wodna i ul. Kard. St. Wyszyńskiego.
  3. Przygotowujemy ołtarze:
  • 1 – szy – ul. Kard. St. Wyszyńskiego – dekorują grupy modlitewne i mieszkańcy ul. Wyszyńskiego
  • 2 – gi – ul. Wojska Polskiego – dekorują mieszkańcy ul. Wojska Polskiego
  • 3 – ci – ul. Gorzowska – dekoruje Odnowa w Duchu Świętym, grupy ewangelizacyjne, mieszkańcy
  • 4 – ty – ul. Wodna – dekorują: schola gregoriańska, mieszkańcy ul. Wodnej i przyległych ulic.
  1. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji emblematami religijnymi i wywieszenie flag. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Zachęcamy, by chłopcy i dziewczynki przyszli w strojach komunijnych, zachęcamy do ubierania dzieci w stroje regionalne. Prosimy grupy modlitewne i młodzież do niesienia chorągwi, chłopców i dziewczynki do niesienia poduszek i wstążek. Prosimy mężczyzn do niesienia baldachimu. W czasie procesji prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych, szczególnie wymaganych odstępów.
  2. Od piątku będziemy przeżywać Oktawę Bożego Ciała. W czasie Oktawy Msza św. o godz. 18.00, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła. Zachęcamy do licznego udziału, ministrantów i lektorów do służenia, dzieci do niesienia poduszek i do sypania kwiatków.
  3. W Dąbroszynie w Uroczystość Bożego Ciała msza święta z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy wokół kościoła o godzinie 11:00. Prosimy mieszkańców Dąbroszyna o przygotowanie czterech ołtarzy a dzieci, w szczególności komunijne (w strojach komunijnych) prosimy o przyjście i o pomoc w sypaniu kwiatków podczas procesji.
  4. W Dąbroszynie nabożeństwa czerwcowe będą się odbywać codziennie o godz. 18:00 w kościele.
  5. W piątek po Bożym Ciele można skorzystać z dyspensy i pożywać pokarmy mięsne. Warunkiem jest dodatkowa modlitwa lub spełnienie innych dobrych uczynków.
  6. W miesiącu czerwcu odprawiamy nabożeństwo do NSPJ po Mszy św. wieczornej.
  7. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny
  8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek na wszystkich Mszach św. i w piątek od godz. 17.00.
  9. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Straży Honorowej.
  10. W sobotę o godz. 6.15 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  11. W sobotę od godz. 8.30 odwiedziny chorych z posługą duszpasterską.
  12. W przyszłą niedziele po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
  13. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz budowy świątyni Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
  14. We wtorek przypada Dzień Dziecka. Na Mszach św. i Nabożeństwie czerwcowym będziemy się modlić się w intencji dzieci naszej parafii.
  15. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m. W kościele ilość miejsc jest ograniczona przepisami sanitarnymi. Dlatego, kto nie zmieści się w limicie, to zgodnie z zaleceniem władz kościelnych, może uczestniczyć we Mszy św. na placu kościelnym – zachowując przewidziane odległości. Jest włączone nagłośnienie.
  16. Dzisiaj w Gorzowie Wlkp. obchodzony jest Dzień dla Życia i Rodziny. Dokładne informacje zamieszczone są w gablotce.
  17. Jutro o godz.18.00 w naszym kościele, Msza św. księży z naszej diecezji obchodzących jubileusz 10 – lecia święceń kapłańskich.
  18. We wtorek po Mszy św. wieczornej próba choru parafialnego. Zapraszamy członków chóru i nowych chętnych.
  19. Próba sypania kwiatków i niesienia wstążek w środę o godz. 17.00 przy kościele. Zapraszamy dziewczynki i chłopców.
  20. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w kościółku – kaplicy Msza św. w rycie nadzwyczajnym czyli Msza św. trydencka po łacinie. W czasie Mszy będzie śpiewać schola gregoriańska.
  21. Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie przyjmuje kandydatów na studia magisterskie, kierunek prawo. Studia są bezpłatne.
  22. Trwa Narodowy Spis Powszechny. Udział w spisie jest obowiązkiem obywatelskim. Urząd Statystyczny zachęca do wypełnienia tego obowiązku przez samospis w Internecie lub kontakt z infolinią spisową (nr 22 279 99 99)”.
  23. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów i dobrodziejów. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 30. 05. 2021