Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 16. 06. 2019

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w poniedziałek św. Brata Alberta Chmielowskiego zak., we wtorek Uroczystość NMP z Rokitna – Głównej Patronki Diecezji, w czwartek Boże Ciało, w piątek św. Alojzego Gonzagi zak.
  2. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, główna Msza św. o godz. 9.00 oraz o 12.30 i 18.00. W Dąbroszynie Msza św. o godz. 14.00 i procesja do 4 ołtarzy. Wszystkich zapraszamy na Mszę św. na godz. 9.00. Około godz. 9.45 wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami naszego Miasta. Trasa procesji: ul. Kard. St. Wyszyńskiego, Wojska Polskiego, Gorzowska, Wodna i ul. Kard. St. Wyszyńskiego.
  3. Przygotowujemy ołtarze:
  • 1 – szy – ul. Kard. St. Wyszyńskiego – dekorują grupy modlitewne i mieszkańcy ul. Wyszyńskiego
  • 2 – gi – ul. Wojska Polskiego – dekorują mieszkańcy ul. Wojska Polskiego
  • 3 – ci – ul. Gorzowska – dekoruje Odnowa w Duchu Świętym, grupy ewangelizacyjne, mieszkańcy
  • 4 – ty – ul. Wodna – dekorują: schola gregoriańska i mieszkańcy ul. Wodnej i przyległych ulic.
  1. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Zachęcamy, by chłopcy i dziewczynki przyszli w strojach komunijnych, zachęcamy do ubierania dzieci w stroje regionalne. Prosimy, by przyszli wszyscy ministranci, chór kościelny, bielanki, grupy muzyczne, grupy modlitewne i młodzież do niesienia chorągwi, chłopcy i dziewczynki do niesienia poduszek i wstążek. Prosimy mężczyzn do niesienia baldachimu i prowadzenia księdza.
  2. Od piątku będziemy przeżywać Oktawę Bożego Ciała. W czasie Oktawy Msza św. o godz. 18.00, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła. Zachęcamy do licznego udziału, ministrantów i lektorów do służenia, dzieci do niesienia poduszek i do sypania kwiatków.
  3. W piątek po Bożym Ciele można skorzystać z dyspensy i pożywać pokarmy mięsne. Warunkiem jest dodatkowa modlitwa lub spełnienie innych dobrych uczynków.
  4. W miesiącu czerwcu odprawiamy nabożeństwo do NSPJ po Mszy św. wieczornej.
  5. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
  6. Dzisiaj odbywa się Jubileuszowy Odpust w Sanktuarium Diecezjalnym w Rokitnie z racji 350 – lecia Obrazu Matki Bożej Rokitniańskiej w Rokitnie i 30 rocznicy Koronacji Cudownego Obrazu. Msza św. o godz. 12.00. Również z naszej parafii udała się pielgrzymka autokarowa do Rokitna.
  7. Z-GWSD w Paradyżu zaprasza dniach od 21 do 23 czerwca do uczestnictwa w diecezjalnej pieszej pielgrzymce do Rokitna w intencji powołań. Chętnych, którzy nie mogą wyruszyć pieszo, zachęcamy do modlitwy w parafii.
  8. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego i z racji Bożego Ciała będzie we wtorek od godz. 17.00 i Msza św. o godz. 18.00. W czasie Mszy św. będzie śpiewał zespół z Ukrainy.
  9. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 modlimy się za uczniów klas VIII i gimnazjum kończących rok szkolny.
  10. Msza św. centralna na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla wszystkich uczniów ze szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły średniej będzie w Kostrzynie w Boże Ciało o godz. 9.00, w Dąbroszynie będzie także w Boże Ciało o godz. 14.00. Zapraszamy także nauczycieli, wychowawców i katechetów.
  11. Obóz biblijny dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Odkrywcy mocy marzeń” odbędzie się w terminie 20-29 lipca w Złotym Stoku. Zapisy do 25 czerwca na stronie internetowej organizatora ubiblijnieni.pl
  12. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. odpustowa w parafii MB Rokitniańskiej w Kostrzynie nad Odrą.
  13. Dnia 22 czerwca Pielgrzymka Mężczyzn na Jasną Górę pod hasłem Mężczyźni u Tronu Królowej. Modlitwy na Jasnej Górze od godz. 10.00 do 21.00. Dokładny plan wywieszony jest w gablotce.
  14. Trwają prace remontowe przy zabytkowej kaplicy. Dziękujemy za ofiary składane na remonty kościoła. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Wszystkim naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 16. 06. 2019