Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 12. 06. 2022

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w poniedziałek św. Antoniego z Padwy, we wtorek bł. Michała Kozala Bpa i M., w czwartek Boże Ciało, w piątek św. Brata Alberta Chmielowskiego, w sobotę NMP Rokitniańskiej – głównej Patronki Diecezji.
  2. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, główna Msza św. o godz. 9.00 oraz o 12.30; 16.00 i 18.00. Zapraszamy na Mszę św. na godz. 9.00. Około godz. 9.40 wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami naszego Miasta. Trasa procesji: ul. Kard. St. Wyszyńskiego, Wojska Polskiego, Gorzowska, Wodna i ul. Kard. St. Wyszyńskiego.
  3. Przygotowujemy ołtarze:
  • 1 – szy – ul. Kard. St. Wyszyńskiego – dekorują grupy modlitewne i mieszkańcy ul. Wyszyńskiego, Krąg Biblijny.
  • 2 – gi – ul. Wojska Polskiego – dekorują mieszkańcy ul. Wojska Polskiego
  • 3 – ci – ul. Gorzowska – dekoruje Odnowa w Duchu Świętym, grupy ewangelizacyjne, mieszkańcy
  • 4 – ty – ul. Wodna – dekorują: schola gregoriańska, mieszkańcy ul. Wodnej i przyległych ulic
  1. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji emblematami religijnymi i wywieszenie flag. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Zachęcamy, by chłopcy i dziewczynki przyszli w strojach komunijnych, zachęcamy do ubierania dzieci w stroje regionalne. Prosimy grupy modlitewne i młodzież do niesienia chorągwi, chłopców i dziewczynki do niesienia poduszek i wstążek. Prosimy mężczyzn do niesienia baldachimu.
  2. Od piątku będziemy przeżywać Oktawę Bożego Ciała. W czasie Oktawy Msza św. o godz. 18.00, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła. Zachęcamy do licznego udziału, ministrantów i lektorów do służenia, dzieci do niesienia poduszek i do sypania kwiatków.
  3. Próba sypania kwiatków przed uroczystością Bożego Ciała w środę o godz. 17.00.
  4. W środę o godz. 17.30 spowiedź przed Uroczystością Bożego Ciała.
  5. W Boże Ciało w Dąbroszynie Msza Święta z procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła o godzinie 11:00. Mieszkańców Dąbroszyna prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy, niesienie baldachimu, dzieci komunijne i rocznicowe prosimy o ubogacenie swoją obecnością tej uroczystości uczestnicząc w Eucharystii i sypiąc kwiatki podczas procesji.
  6. W piątek po Bożym Ciele można skorzystać z dyspensy i pożywać pokarmy mięsne. Warunkiem jest dodatkowa modlitwa lub spełnienie innych dobrych uczynków.
  7. We wtorek po Mszy św. wieczornej na plebanii spotkanie organizacyjne przed Festynem Parafialnym. Zapraszamy chętnych do pomocy.
  8. Jutro 13. 06. po Mszy św. wieczornej Litania do NSPJ i Różaniec Fatimski.
  9. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  10. W dniach 16-17 czerwca 2022r. w Rokitnie odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży pod hasłem: „Pokój Wam” (por. J 20,19). Na piątkowe popołudnie dnia 17. 06. zaprasza się młodzież z całej diecezji. Dokładne informacje u ks. Piotra.
  11. W sobotę 18 czerwca w Rokitnie będziemy obchodzić Odpust Patronki Diecezji – Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej i Uroczystości dziękczynne za 50 lat istnienia naszej diecezji. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd autokarowy na te uroczystości, zapisy w zakrystii lub u ks. Piotra. Zostało jeszcze kilka miejsc, serdecznie zapraszamy. Wyjazd o godzinie 8:00 powrót około 16:00. Autobus zabierze pielgrzymów z parkingu przy kościele w Kostrzynie, oraz w Dąbroszynie sprzed Szkoły Podstawowej. Program uroczystości: godz. 10.00 – Różaniec, 11.00 – Katecheza jubileuszowa, godz. 00 Msza św. pod przew. biskupa polowego Wojska Polskiego Wiesława Lechowicza, po Mszy festyn rodzinny. Zachęcamy także do wyjazdów indywidualnych własnymi pojazdami.
  12. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz KUL i IFT w Zielonej Górze.
  13. Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu prowadzi nabór na dwuletnie podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne dla osób posiadających przygotowanie pedagogiczne. Studia pozwalają uzyskać kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela religii w szkołach wszystkich poziomów. Zajęcia będą się odbywały w soboty począwszy od października w siedzibie Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. E. Stein w Zielonej Górze. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej zgora.pl.
  14. W sobotę Odpust w parafii MB Rokitniańskiej w Kostrzynie i Msza św. o godz. 18.00
  15. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na zakup sprzętu medycznego dla Wojskowego Szpitala Klinicznego w Kijowie na Ukrainie. Sprzęt ma służyć lekarzom ukraińskim do wykonywania zabiegów w szpitalach polowych. Zbiórkę koordynuje Urząd Miasta w Kostrzynie.
  16. Trwają prace remontowe przy dachu i elewacji plebanii i malowaniu plebanii. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Dziękujemy za ofiary składane na remonty. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 12. 06. 2022