Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 07. 06. 2020

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w poniedziałek św. Jadwigi Królowej, w czwartek Boże Ciało, w sobotę św. Antoniego z Padwy. Kp. i DK.
  2. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. będą odprawiane jak w niedzielę: w Kostrzynie o godz. 7.00, 9.00; 11.00; 12.30 i 18.00. Nie będzie Mszy o godz. 20.00. W Dąbroszynie Msze św. o godz. 8.00 i 11.00. Po każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Adoracja i procesja Eucharystyczna wokół kościoła.
  3. Prosimy o udekorowanie domów i okien mieszkań emblematami religijnymi.
  4. Od piątku będziemy przeżywać Oktawę Bożego Ciała. W czasie Oktawy Msza św. o godz. 18.00, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła. Zachęcamy do licznego udziału.
  5. W sobotę 13 czerwca przypada Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.30 Różaniec w kościele, Msza św. i procesja wokół kościoła.
  6. W miesiącu czerwcu odprawiamy nabożeństwo do NSPJ po Mszy św. wieczornej.
  7. W ostatni wtorek Ksiądz Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński dokonał w Dąbroszynie poświęcenia ołtarza, ambony, obrazu św. Józefa i Drogi Krzyżowej. W Kostrzynie dokonał poświęcenia odremontowanej zabytkowej kaplicy pw. NSPJ oraz dokonał uroczystego wprowadzenia do kaplicy Relikwii bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
  8. Zachęcamy dzisiaj po Mszy św. do wstąpienia do kościoła-kaplicy, do obejrzenia jej i do pomodlenia się w kaplicy.
  9. Jutro w kościółku – kaplicy pw. NSPJ będzie Msza św. o godz. 9.00 i rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu. Kaplica przeznaczona jest do całodziennej Adoracji. Adoracja od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 18.00. Codziennie Różaniec w Kaplicy o godz. 20.30. Zachęcamy do codziennego odmawiania Różańca.
  10. Biskup zachęcał, by wpisywać się na wybrane godziny i dni do Adoracji NS w kaplicy. Lista znajduje się w zakrystii i przy wyjściu z kościoła.
  11. W każdą niedzielę odprawiamy dodatkową Mszę św. o godz. 20.00
  12. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.
  13. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  14. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.
  15. W piątek po Bożym Ciele można skorzystać z dyspensy i spożywać pokarmy mięsne. Warunkiem jest dodatkowa modlitwa lub spełnienie innych dobrych uczynków.
  16. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzamy na prośbę zainteresowanych.
  17. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Niedziela adoracyjna.
  18. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
  19. W następną niedzielę, 14 czerwca o godz. 8:30, w małym kościele, będzie sprawowana Msza święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego – msza trydencka. W czasie liturgii posługę muzyczną będzie pełnić schola gregoriańska.
  20. Spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania z grupy starszej i ich rodzicami odbędzie się 14 czerwca w niedzielę o godzinie 19:00 w kościele. Obecność obowiązkowa.
  21. Z dniem 1 czerwca br. Ks. Biskup Ordynariusz odwołał dyspensę zwalniającą od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Powracamy do obowiązujących w prawie kościelnym zasad; zwolnione są jedynie osoby chore, w podeszłym wieku, przebywające na kwarantannie czy też z innych ważnych przyczyn niezdolne do fizycznej obecności na Mszy św.
  22. W zawiązku z odwołaniem dyspensy w sprawie uczestnictwa we Mszy świętej przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli powraca obowiązek uczestnictwa w nabożeństwach liturgicznych w kościele kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
  23. Przypominamy, że dopuszczalne są dwie formy przyjmowania Komunii św. – na rękę i do ust. Osoby przyjmujące Komunię św. na rękę obowiązane są do spożycia Eucharystii w obecności szafarza bezpośrednio po jej otrzymaniu.
  24. Rozprowadzamy prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  25. Rozprowadzamy świece Wielkanocne w cenie 15 zł.- pomoc dzieciom w Rwandzie.
  26. W tym tygodniu biuro parafialne czynne we wtorek i w piątek od 16.00 do 17.00
  27. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła i za ofiary składane na kościół. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i Solenizantom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 07. 06. 2020