1. Dzisiaj obchodzona jest rocznica poświęcenia kościoła. Modlimy się za fundatorów, dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła: śp. ks. kan. Franciszka Skałbę – długoletniego proboszcza naszej parafii i budowniczego kościoła oraz za parafian pracujących przy budowie. Modlimy się także za wszystkich wspierających nasz kościół i remonty w parafii.
  2. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela, i Gość Niedzielny.
  3. W środę kończy się Nabożeństwo Różańcowe. W miesiącu październiku odprawiamy Nabożeństwo Różańcowe. Nabożeństwo Różańcowe w dni powszednie i w niedzielę o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 16.30. Różaniec w Dąbroszynie wieczorem. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie i odmawiania Różańca w gronie rodzinnym.
  4. Przeżywamy 100 dni trzeźwości na 100 – lecie odzyskania Niepodległości.
  5. Zbieramy ofiary na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Dziękujemy za dotychczas złożone ofiary.
  6. Rozprowadzamy kalendarze diecezjalne na rok 2019, pojedyncze i składane.
  7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Naszym bliskim zmarłym możemy pomagać przez: modlitwę za zmarłych, Komunię św., Mszę św. za zmarłych, wypominki i zyskiwanie odpustów za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrywać się w kartki wypominkowe. Na kartkach wypominkowych czytelnie wpisujemy imiona naszych bliskich zmarłych. Wypełnione kartki składamy w kopercie na tacę lub oddajemy w zakrystii.
  8. Dzisiaj przypadają imieniny Ks. Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Zachęca my do modlitwy w intencji Ks. Biskupa.
  9. Dzisiaj o godz. 16:00 w kaplicy bocznej, przy zabytkowym ołtarzu, będzie sprawowana dodatkowa Msza święta – msza trydencka (w języku łacińskim, ze śpiewem gregoriańskim).
  10. W czwartek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w Kostrzynie: o godz. 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu komunalnym w Kostrzynie Msza św. o godz. 12.00. i po niej procesja z modlitwą za zmarłych W Dąbroszynie będzie tylko jedna Msza św. na cmentarzu o godz. 11.00 połączona z procesją i modlitwami za zmarłych. Ofiary zebrane w Dąbroszynie na cmentarzu będą przeznaczone na remont kościoła w Dąbroszynie.
  11. W piątek 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny – dzień modlitw za zmarłych. Msze św. w Kostrzynie o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W Dąbroszynie o godz. 17.00. Na każdej Mszy św. będą czytane wypominki i modlitwy za zmarłych.
  12. Wierni, którzy 1 i 2 listopada nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga Ojca” i modlitwę w intencjach Ojca świętego. Wierni, którzy w dniach od 1. XI do 8. XI nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się przynajmniej w myśli za zmarłych, zyskają odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, a mianowicie: Spowiedź św., Komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca św. i całkowite duchowe zerwanie z przywiązaniem do jakiegokolwiek grzechu. W intencji Ojca św. można odmówić Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo lub jakąkolwiek modlitwę. Odpust ten od 1 do 8 listopada jest odpustem zupełnym, a w pozostałych dniach roku jest odpustem cząstkowym.
  13. W miesiącu listopadzie wypominki i modlitwy za zmarłych codziennie w dni powszednie na Mszy św. o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. W niedzielę wypominki o godz. 17.30
  14. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w środę i piątek od godz. 17.00 i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Prośmy grupy modlitewne do prowadzenia Adoracji. W Dąbroszynie Spowiedź w piątek od 16.30 i Msza św.
  15. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Straży Honorowej.
  16. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 6.15.
  17. W sobotę odwiedziny chorych z posługą duszpasterską od godz. 8.30
  18. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 14.00 dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
  19. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
  20. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się 11 listopada o godz. 18.00
  21. Przestrzegamy rodziców przed niebezpieczną zabawą w pogańskie Halloween. Halloween jest powiązany z okultyzmem, dlatego może zniekształcać postrzeganie prawdy o świecie nadprzyrodzonym i prowokować do przekroczenia bardzo niebezpiecznej granicy. Przeciw Halloween sprzeciwiają się chrześcijańskie wyznania: katolicy, prawosławni i protestanci.
  22. Trwają prace remontowe Dziękujemy za ofiary składane na remonty. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów.

Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła – 28. 10. 2018