1. Dzisiaj przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. W czasie Mszy św. poświęcenie wody, kredy i kadzidła. Będzie poświęcona specjalna woda z egzorcyzmem. Pobłogosławioną kredą, na drzwiach w naszych domach i mieszkaniach wypisujemy imiona trzech Mędrców i kolejny rok 2019. Ofiary zebrane na tacę z Uroczystości Trzech Króli będą przeznaczone na cele misyjne.
  2. Dzisiaj w Święto Objawienia Pańskiego organizowany jest w Polsce a także w naszej Parafii Orszak Trzech Króli. O godz. 10.00 na Placu Wojska Polskiego będzie koncert kolęd, natomiast o godz. 10.30 wyruszy Orszak Trzech Króli do naszego kościoła parafialnego. Pochód przejdzie z Placu Wojska Polskiego do kościoła parafialnego Traktem Wielkich Polaków: Gen. Wł. Sikorskiego, M. Kopernika, Kard. St. Wyszyńskiego na Mszę św. na godz. 11.00. Zbiórka wszystkich rodzin z dziećmi na Placu Wojska Polskiego. W Trzech Króli rozdawane są dla wszystkich uczestników i na wszystkich Mszach św. specjalne emblematy symbolizujące Uroczystość Trzech Króli, korony z papieru i specjalne wydanie gazety misyjnej.
  3. W dzisiejszą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. wieczornej.
  4. Dzisiaj o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
  5. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego.
  6. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne we wtorek, czwartek i piątek rano od godz. 8.00 do 9.00.
  7. We wtorek o godz. 7.00 Msza św. w intencji Róży Różańcowej Rodziców.
  8. W niedzielę, 13 stycznia, o godz. 16:00 w kaplicy bocznej naszego kościoła będzie sprawowana dodatkowa Msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (tzw. msza trydencka).
  9. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku Msze św. tylko rano o godz. 7.00
  10. Trwa wizytacja duszpasterska rodzin zwaną kolędą. Rozpoczęcie kolędy w dni powszednie o godz. 16.00, w sobotę i niedzielę o godz. 15.00.
  11. Porządek kolędy:
  • Niedziela /dzisiaj/ – Żeglarska /parzyste/ -bez domków – od godz. 15.00
  • Poniedziałek – Żeglarska – nieparzyste, domki, Zakole
  • Wtorek – Plac Grunwaldzki, Osiedle Kolejowe, Łódzka, Czarnieckiego
  • Środa – Kan. Fr. Skałby, Bukowa, Południowa, Na Skarpie, Jaworowa, Aleja Kasztanowa, Sienkiewicza, Chrobrego
  • Czwartek – Wyszyńskiego – nieparzyste od 1 do 51
  • Piątek- Kutrzeby, Saperska
  • Sobota – Wyszyńskiego – parzyste, Dębowa, Klonowa, Zaułek Klonowy, Jodłowa
  • Niedziela – Wyszyńskiego – nieparzyste – dokończenie, Pogodna, Przyjazna, Radości, Szczęśliwa, Miła
  1. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła, za ofiary składane na remonty i za ofiary składane na ogrzewanie kościoła.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli 06. 01. 2019