1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patronalne święto naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu, patronalne święto Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i grup modlitewnych dla Intronizacji NSPJ. Dzisiaj można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i odmówić modlitwę: O Jezu najsłodszy, Odkupicielu rodzaju ludzkiego”
  2. W miesiącu listopadzie wypominki i modlitwy za zmarłych codziennie w dni powszednie na Mszy św. o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. W niedzielę wypominki o godz. 17.30.
  3. W miesiącu listopadzie można zyskiwać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami oraz nawiedzenie cmentarza.
  4. W tym tygodniu przypada: jutro w poniedziałek św. Cecylii Dz. i M. – Patronki organistów i chórów kościelnych, w środę świętych męcz. Andrzeja Dung-Lac i Tow., w czwartek św. Katarzyny Aleksandryjskiej Dz. i M. – Patronki Kolejarzy.
  5. Można nabywać tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
  6. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.
  7. W dzisiejszą niedzielę, podczas wszystkich Mszy św. w naszej parafii gościmy młodzież wraz z terapeutą z Katolickiego Ośrodka Terapii i Wychowania Młodzieży ANASTASIS w Strychach. Wychowankowie Ośrodka, podczas Mszy, dzielą się świadectwem nawrócenia. Ośrodek ANASTASIS jest jedynym katolickim ośrodkiem w zachodniej Polsce, który zajmuje się pomocą osobom uzależnionym. Młodzież przygotowała własne rękodzieło, które można nabywać. Zachęcamy do wspierania tego dzieła.
  8. W piątek po Mszy św. wieczornej w górnej salce na starej plebanii odbędzie się spotkanie synodalne, na które zaproszona jest Rada Duszpasterska naszej parafii. Do Rady Duszpasterskiej należą przedstawiciele wszystkich grup parafialnych, księża, siostry zakonne i katecheci.
  9. W sobotę o godz. 14.00 w kościółku-kaplicy Msza św. z racji zjazdu członków grup: Spotkania Małżeńskie. Po Mszy św. spotkanie w salce na starej plebanii.
  10. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. dla członków Apostolatu Maryjnego.
  11. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent i nowy Rok Liturgiczny. Adwent jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu świata. W czasie Adwentu będą Roraty wspólne dla dzieci, młodzieży i dorosłych od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci wraz z rodzicami przygotowują lampiony na Roraty.
  12. Od przyszłej niedzieli rozprowadzamy Świece Wigilijne. Duże świece są w cenie 20 zł., małe po 7 zł. Dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzone przez Caritas
  13. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 będzie poświęcenie wieńca adwentowego i opłatków wigilijnych, a następnie po Mszy św. będzie można nabywać opłatki przy wyjściu z kościoła. Równocześnie informujemy, że nikt nie jest upoważniony przez parafię do roznoszenia opłatków po domach.
  14. Jest zaproszenie do udziału w nowej edycji cyklu „Teologia w mieście”, obejmującego 10 spotkań wokół zagadnień z Pisma Świętego, teologii moralnej, teologii dogmatycznej i fundamentalnej oraz społecznego nauczania. Spotkania odbywać się będą w sobotnie przedpołudnia począwszy od 4 grudnia br. w godz. 9.30 do godz. 12.50 w Gorzowie. Szczegółowy program i informacje o zapisach są już dostępne na stronie Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein.
  15. W sobotę, 4 grudnia 2021r. w Rokitnie odbędą się Adwentowe Wieczory Młodych pod hasłem: „Pan z Tobą”. Będzie to czas spotkania i modlitewnego czuwania młodzieży naszej diecezji przed świętami Bożego Narodzenia. Zachęcamy do uczestnictwa w tych wydarzeniach. Plan spotkania: 17.30 rozpoczęcie i 21 zakończenie Apelem Jasnogórskim.
  16. W maju przyszłego roku od 16 do 27 maja planowana jest pielgrzymka 11 dniowa z naszej parafii do Włoch – więcej informacji i zgłoszenia chętnych (do końca listopada) u ks. Piotra. Jest jeszcze kilkanaście wolnych miejsc.
  17. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. w Dąbroszynie wraz z rodzicami mają dziś o 11:00 w Dąbroszynie Mszę Św. i spotkanie formacyjne.
  18. Parafia wraz z Parafianami włącza się w pomoc 8 letniemu Łukaszowi z Dąbroszyna, u którego nagle zdiagnozowano nowotwór złośliwy kości udowej, każdy grosz jest ważny w walce o życie, dlatego w przyszłą niedzielę 28.11. po mszach świętych odbędzie się przy naszych kościołach kiermasz ciast na rzecz Łukasza. Kochani pomóżmy rodzicom bardzo chorego dziecka i włączmy się w to dzieło miłosierdzia, nabywając ciasto, ale również ofiarując swoje wypieki na ten kiermasz. Wypieki można dostarczyć w sobotę 27.11. o 18:00 do Sali Wiejskiej w Dąbroszynie, lub w godzinach: 19:00-19:30 do salki dolnej kościoła w Kostrzynie.
  19. Dziękujemy za ofiary składane na ogrzewanie i na potrzeby parafii. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy, ministrantom za sprzątanie liści. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i Dobrodziejów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 21. 11. 2021