1. W tym tygodniu przypada: jutro Ofiarowanie NMP, we wtorek św. Cecylii Dz. i M. – Patronki organistów i chórów kościelnych, w czwartek św. męcz. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, w piątek św. Katarzyny Aleksandryjskiej Dz. i M. – Patronki Kolejarzy.
  2. Dzisiaj o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III ze szkoły podstawowej nr 1 przygotowujących się do I Komunii św., ich rodziców i opiekunów.
  3. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patronalne święto naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu, patronalne święto Akcji Katolickiej, Kat. Stowarzyszenia Młodzieży i grup dla Intronizacji NSPJ.
  4. W dzisiejszą niedzielę ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent i nowy Rok Liturgiczny. Adwent jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu świata. W czasie Adwentu będą Roraty dla dzieci, młodzieży i dorosłych od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci wraz z rodzicami przygotowują lampiony.
  6. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  7. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane Świece Wigilijne. Duże świece są w cenie 20 zł., małe po 10 zł. Dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzone przez Caritas
  8. W miesiącu listopadzie wypominki i modlitwy za zmarłych codziennie w dni powszednie na Mszy św. o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. W niedzielę wypominki o 17.30.
  9. Dzisiaj w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata o godz. 9.30 Msza św. w intencji pokoju i grup modlitewnych dla Intronizacji NSPJ.
  10. Dzisiaj można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.
  11. W przyszłą niedziele o godz. 9.30 Msza św. w intencji Apostolatu Maryjnego.
  12. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza św. i konferencja dla młodzieży klas VII i VIII przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania.
  13. Pracownia Rozwoju Osobistego „Od podstaw” serdecznie zaprasza do udziału w warsztacie dotyczącym Komunikacji w związkach, czyli:„Co robić, jak mówić aby dobrze było”. Warsztaty skierowane są do narzeczonych i małżeństw. Odbędą się dniu 26 listopada. Więcej informacji na gablocie.
  14. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie uczących katechetów.
  15. W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933.  Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.
  16. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Dziękujemy za ofiary składane na remonty. Trwają prace remontowe przy kaplicy w Kostrzynie i zakrystii w Dąbroszynie. Modlimy się w intencji ofiarodawców, dobrodziejów, Jubilatów i Solenizantów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 20. 11. 2022